31 July, 2007

Закордонний паспорт коштує 170 гривень

З осені українцям буде легше отримати закордонні паспорти, запевняють у консорціумі "Єдина державна автоматизована паспортна система".

Однак видача документів пришвидшиться лише за умови, якщо керівництво МВС проведе переатестацію своїх співробітників та повністю ліквідує посередницьке підприємство "Ресурсо-документ", передає "Німецька хвиля".

З червня консорціум ЄДАПС почав виготовляти закордонний паспорт нового зразка. Відтоді вже майже 65 тисяч українців отримали нове посвідчення.

Заступник гендиректора консорціуму Олександр Драніков каже, що підприємство може виготовляти більше документів, але заявки з Міністерства внутрішніх справ до них надходять нерегулярно із запізненням.

Розробник законопроекту про новий зразок проїзного документу, депутат Василь Грицак винуватцем цієї ситуації називає посередницьке підприємство при МВС "Ресурсо-документ", нещодавно ліквідоване рішенням міністерства.

"Паспорт для виїзду за кордон коштує 170 грн. Підприємство "Ресурсо-документ" бере за це 810 грн. Всі чиновники, які входять в цю злочинну оборудку будуть протидіяти видачі нових закордонних паспортів", - каже депутат.

Раніше гендиректор підприємства "Ресурсо-документ" Володимир Швачко висловлював думку, що введення паспортів нового зразка завчасне і вони мають видаватися одночасно зі старими документами.

31.07.2007 10:54___ http://www.ПРАВДА.com.ua/

ЄC фінансує транспортний коридор з Україною

Європейський інвестиційний банк виділяє 200 мільйонів євро на реконструкцію транспортного коридору, що з’єднує Україну з Угорщиною, Словаччиною та Польщею. Віце-президент банку Колац-Анен сказав, що проект відбувається в рамках політики сусідства між Україною та Європейським союзом. Це перший такий проект Європейського інвестиційного банку в Україні.

Джерело: "Німецька хвиля"

28 July, 2007

Новий інститут з вивчення злочинів комунізму

Оксана Пеленська, Прага, 27 липня 2007. Цього тижня Парламент Чеської Республіки ухвалив рішення про початок роботи нової установи – Інституту дослідження тоталітарних режимів. Вже нині багато чеських коментаторів називає це рішення історичним, оскільки з його ухваленням фактично закінчився складний і тривалий процес протистояння правиці й лівих політичних сил щодо потреби вивчення нацизму і комунізму.Останнє засідання чеського Парламенту у справі заснування окремої установи, яка б зайнялась вивченням злочинів тоталітарних режимів у Чехії, тривало понад 3 години і не відрізнялось від попередніх ні тривалістю, ні запалом суперечок. Ініціатор справи – лідер правих владна Громадянсько-демократична партія, а також християнські демократи і «зелені» наполягали на тому, що історію потрібно вивчати, щоб більше ніколи не допустити народження культів, концтаборів та інших страхіть тоталітаризму. Комуністи і проліві соціальні демократи виступали категорично проти того, щоб досліджувалась доба панування комунізму в Чехії.

27-кілометрів полиць з матеріалами держбезпеки

Після 10 місяців протистояння в Парламенті правиця врешті здобула перемогу. Сенатор Яромір каже, що новий Інститут має бути гарантом того, що нічого не буде приховуватись. У Чехії зберігається 27 кілометрів полиць з матеріалами держбезпеки, і ці документи нині відкриються. «Ми зможемо подивитись, яким способом комуністична держбезпека поводилась з нашими громадянами. Я вважаю це визначним кроком на шляху декомунізації нашого суспільства», — поділився думками сенатор Штєтіна.

На думку комуністів, встановлення в Чехії окремої інституції з вивчення злочинів комунізму є даремною справою, до того ж, вважають вони, може дійти до політичного впливу на трактування історії. Та при голосуванні в Парламенті аргументи лівих не переконали більшість. Чеський Інститут дослідження злочинів тоталітаризму, як зазначив сенатор Яромір Штєтіна, вивчатиме період нацизму і комунізму в Чехії й досвід його роботи може бути корисним і для України. Створюючи цей інститут чеські парламентарі виходили з досвіду «Інституту національної пам’яті» на Словаччині, який був створений кілька років тому. «В Україні рано чи пізно настане час, коли відкриються всі її архіви і не буде приховуватись правда про комуністичний режим»,— переконаний чеський сенатор.

Мета нового Інституту дослідження тоталітарних режимів - вивчати, збирати і оприлюднювати документи доби нацизму і комунізму в Чехії. Свою роботу в повному обсязі Інститут має розпочати 1 лютого 2008 року.

RadioSvoboda.Ua

Секс-бізнес у Чехії: Сотні тисяч обороту щодня

Секс-туристи щодня забезпечують Чехії фінансовий оборот у понад 820 тисяч євро. Про це повідомила празька газета „Право” з посиланням на статистичне відомство країни. Міністерство внутрішніх справ тепер має намір у співпраці з громадськими організаціями встановити точну кількість жінок, які заробляють проституцією. За приблизними оцінками, близько 30 тисяч осіб у Чехії працюють у секс-індустрії. Багато мільйонів євро переправляються далі до України та Росії, передає німецька інформаційна агенція dpa.

Джерело: "Німецька хвиля"

27 July, 2007

Євробарометр: Знайти роботу найлегше у Празі

"Євробарометр" з’ясував які міста найкомфортніші для мешканців.

Найбільше задоволені життям у своєму місті мешканці польського Кракова, нідерландського Гронінгена та німецького Лейпцига. Такі дані опитування громадської думки “Євробарометр”, проведеного Європейською комісією. Його метою було з’ясувати, що мешканці ЄС думають про якість життя у своїх містах.

Соціологи опитали мешканців 75 міст Євросоюзу, а також Туреччини та Хорватії. Городяни мали висловити свою думку з приводу можливостей працевлаштування у своєму місті, витрат на проживання, інтеграції іноземців, забруднення повітря, стану громадського транспорту, зелених насаджень, та закладів охорони здоров’я. А також чи почувають вони себе у безпеці. З’ясувалося, що знайти роботу найлегше у Празі, Копенгагені та Дубліні. Підшукати гарне і недороге житло можна у німецькому Лейпцигу, датському Аальборзі та португальському місті Бразі. Натомість найгірше із цим справи у Дубліні, Люксембурзі та Парижі. Стан повітря найгіршим вважають мешканці Бургаса, Валети та Афін. Мальмо, Мюнхен і Стокгольм мають найкращі парки, а от Афіни, Неаполь та Софія похвалитися цим взагалі не можуть. Безпечним вважають своє місто мешканці датського Аальборгу, фінського Оулу та іспанського Овієдо. Натомість жителі Софії, Неаполя й Стамбула почуваються у безпеці вкрай рідко.

Джерело: "Німецька хвиля"

Українці зможуть ходити в Угорщину без віз

Україна й Угорщина найближчим часом підпишуть угоду про пільговий режим перетину кордону жителями прикордонних районів двох країн.

Про це заявив президент Віктор Ющенко на спільній із прем'єр-міністром Угорщини Ференцем Дюрчанем прес-конференції в п'ятницю в Мукачевому, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Угода практично готова", - сказав Ющенко. "Я думаю, що в найближчі тижні, можливо, місяці, ми її підпишемо", - зазначив він.

За словами Ющенка, угода передбачає введення безвізового перетину україно-угорського кордону протягом п'яти років для жителів прикордонних територій двох країн. Вартість цієї процедури одноразово складе 20 євро.

"Це перший прецедент із європейською державою щодо організації малого прикордонного руху", - відзначив президент.

Він також повідомив, що Україна має намір запропонувати ввести подібний режим у прикордонних районах з Польщею і Словаччиною.

Дюрчань нагадав, що Угорщина наприкінці цього року стане членом Шенгенської угоди. "Але ми не хочемо нової "залізної завіси", ми не хочемо закритися від України, і не хочемо, щоб Європа закрилася від України", - зазначив він.

Крім того президент Ющенко заявив, що Україна й Угорщина разом йдуть до об'єднаної Європи.

Про це він сказав у вступному слові, відкриваючи разом з Дюрчанем виставку відомого художника Міхая Мункачі (уроджений Ліб).

Ющенко наголосив, що Україна надзвичайно цінує рівень дипломатичних відносин між двома країнами, що склався на сьогоднішній день, і ті колосальні зусилля, що роблять обидві сторони для того, щоб розвивати стратегічні відносини.

Зі свого боку Дюрчань відзначив, що він вдячний Україні за те, що "вона цінує спільну історію" двох країн.

Мункачі - представник реалістичного живопису Угорщини. Народився 20 лютого 1844 року в місті Мукачеве в родині колоніста з Баварії. Учився у Віденській і Мюнхенській академіях мистецтв.

Угорський уряд нагороджував художника орденом Залізної корони 3-го ступеня.

Для одержання почесного звання дворянина і дворянського прізвища Міхай звернувся до Мукачівської мерії з проханням дозволити йому змінити прізвище Ліб на Мункачі, що означає "мукачівський".

4 листопада 1880 року це прохання було задоволено і Мункачі одержав звання почесного громадянина міста Мукачеве. Помер Мункачі 1 травня 1900 року в Німеччині, похований у Будапешті.

27.07.2007 18:02___ www.ПРАВДА.com.ua

24 July, 2007

Україна кличе заробітчан-будівельників додому

Міністерство регіонального розвитку й будівництва ініціює повернення в Україну будівельників, що працюють за кордоном.

Про це журналістам заявив перший заступник міністра Анатолій Беркута, повідомляють Українські новини.

"У першу чергу ми будемо повертати їх на батьківщину за рахунок заробітної плати", - сказав він.

Однак заступник міністра не уточнив, про який саме рівень зарплати мова йде.

За словами Беркути, у зв'язку із проведенням в Україні чемпіонату Європи з футболу 2012 року необхідно побудувати безліч об'єктів, а будівельних кадрів не вистачає навіть за нинішніх темпів будівництва.

"У нас немає великих будівельних організацій. Тому, коли я говорю про повернення будівельників, я маю на увазі створення великих будівельних організацій, тому що стадіон не побудуєш, не маючи кадрів", - зазначив Беркута.

Він додав, що більшість українських будівельників працюють зараз у Росії.

Як відомо, Польща заявила про спрощення в'їзду до країни для найманих робітників з України, Росії та Білорусії.

Ще раніше експерти попереджали про такий крок, пояснюючи його потребою в працівниках у процесі підготовки до проведення Євро-2012 в Україні та Польщі.

24.07.2007 17:35___ www.ПРАВДА.com.ua

На кордоні затримано митників

П’ятьох співробітників митного відділу пункту пропуску Медика-Шегині на польсько-українському кордоні (Підкарпатське воєводство, Республіка Польща) підозрюваних у хабарництві затримали польські правоохоронці.

Затриманим митникам (двом жінкам і трьом чоловікам) інкримінується багаторазове отримання хабарів у розмірах від 10 злотих (17 грн) до 1,5 тис. злотих ($500) за безперешкодне перевезення контрабанди. Крім того, четверо з них підозрюються у діяльності організованої злочинної групи, передає УНІАН.

Як повідомив речник Окружної прокуратури у Пшемишлі Даміан Мірецкі, загалом у справі уже фігурують 45 підозрюваних. Крім співробітників митниці, це також співробітники Прикордонної служби та подорожуючі, які вручали хабарі. Наразі затримали 20 митників.

Yтро.ua, 24 липня, 16:39

Візи: Україна проситиме в сусідів

Україна хоче домовитися з країнами-сусідами, які з 2008 року приєднаються до Шенгенської зони, про спрощення візового режиму для українців.

Про це на брифінгу повідомив перший заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко, передають "Українські новини".

За його словами, Україна почала роботу з країнами-сусідами, які незабаром приєднаються до Шенгенської зони з метою підписати з ними угоди, щоб спростити, насамперед, перетинання кордону для жителів прикордонної зони з наступного року.

Крім того, Україна також хоче, щоб новий візовий режим істотно не ускладнив поїздок всіх українців у ці країни.

"Ми намагаємося виробити окремі угоди, які б, справді, полегшили цей режим для наших громадян", - сказав Огризко.

Як повідомлялось, Угорщина має намір зберегти для українців національні візи після вступу в Шенгенську зону в грудні 2007 року.

Раніше міністри внутрішніх справ країн ЄС остаточно вирішили, що з нового року 9 нових країн-членів ЄС (Польща, Мальта, Чехія, Словаччина, Угорщина, Словенія, Литва, Латвія, Естонія) вступають в Шенгенську зону.

У зв’язку з цим, як передбачалось, українці з 1 січня 2008 року для поїздок в Угорщину, Чехію, Польщу, Словаччину, Литву, Латвію, Естонію мають оформлювати Шенгенську візу, яка коштує 35 євро і діє в межах 24 країн ЄС, які є членами Шенгенської угоди.

Українська правда

Ющенко за страхове медобслуговування

Керівник благодійного фонду "Україна-3000", дружина Президента України Катерина Ющенко підтримує ідею впровадження в Україні страхового медичного обслуговування. Про це вона заявила сьогодні на брифінгу.

За словами К.Ющенко, на сьогодні тіньовий оборот у сфері українського медобслуговування складає близько 5 млрд грн в рік. Вона відзначила, що впровадження системи страхової медицини допоможе вивести ці гроші з тіні. К.Ющенко переконана, що Україна обов'язково прийде до цієї системи медобслуговування, яка показала свою ефективність і з успіхом працює в країнах з високим рівнем розвитку медичного обслуговування.

РБК-Україна, 24.07.2007, Київ 12:37

23 July, 2007

Чехія почувається безпечніше

Після вступу до НАТО Чехія почувається безпечніше, а на оборону видає найменше за всю свою історію.

Оксана Пеленська. Прага, 13 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Вісім років тому, у 1999 році, Чехія вступила до НАТО. За цей час її вояки неодноразово брали участь у миротворчих операціях на Балканах і в Афганістані, завоювавши при цьому авторитет передусім своїми мобільними польовими шпиталями і протихімічними підрозділами. А що приніс вступ до НАТО звичайному чехові, як вступ до Північноатлантичного союзу відбився на щоденному житті?Ще не так давно, лише 8 років тому, преса в Чехії рясніла розповідями про проблеми весняного та осіннього призовів до армії, недобір новобранців.

Нині про ці проблеми вже ніхто не згадує.

Зі 130-тисячної армії призовників наприкінці минулого століття вона перетворилась на сучасну 38-тисячну команду вільнонайманих фахових вояків.

Та ця зміна, як і праця професійної армії, на щоденному житті чехів не позначилась, вважає речник Міністерства оборони Андрей Чіртек, хіба що майже зовсім не видно на вулицях, навіть у столиці, людей у військовій формі.

Хліб не подорожчав, безпека зросла, військові видатки скоротилися

Пересічний чех у своєму щоденному житті нічого не помічає, каже речник. Скажімо, ціна хліба після вступу країни до НАТО не змінилась.

Але невидимі ефекти безпеки, за його словами, дуже великі. Адже Чехія – мала країна, яка не має шансів оборонятись сама, а залежить від союзників.

«Завдяки вступові до НАТО ми не мусимо самі готуватись до якоїсь теоретичної оборони. Ми можемо мати невелику, але професійну армію. А мала армія коштує набагато менше, ніж велика, складена з новобранців. У зв’язку з цим мушу зазначити, що Чехія сьогодні на оборону видає найменше у своїй історії – лише 1,4% валового внутрішнього продукту», – розповідає Андрей Чіртек.

Партнери по НАТО оцінюють співпрацю з чехами у миротворчих місіях як успішну. Зокрема, використання сучасних технологій у протихімічній обороні висунуло чехів на чільне місце в Північноатлантичному союзі. Добре знають в Афганістані й чеські військові шпиталі, які надають допомогу цивільному населенню.

НАТО несе інвестиції, але населенню бракує інформації

Вступ до НАТО – це також інвестиції, каже Чіртек: «Зі вступом до НАТО країна стає складовою певної цивілізації, її цінностей. Це відразу зауважують закордонні інвестори і підприємці, які докладають зусиль до того, щоб у нинішньому глобалізованому світі країна розквітала».

Чого бракує пересічному чехові, так це більшого інформування про НАТО, його місію й щоденну роботу.

Саме це, на думку фахівців, є причиною, чому чехи нині у своїй більшості негативно ставляться до плану розташування елементів американської протиракетної оборони на своїх теренах.

http://radiosvoboda.org

Збір підписів за відміну недоторканності

"НУ-НС" починає збір підписів за відміну депутатської недоторканності.

Блок "Наша Україна - Народна Самооборона" починає збір підписів громадян на підтримку ліквідації депутатської недоторканності. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив заступник керівника штабу блоку Микола Оніщук. Він розповів, що завтра акція почнеться у Києві і незабаром розповсюдиться по всій Україні. "Це один з перших реальних і дієвих кроків в системі змін, які повинні відбутися в Україні у найближчий політичний період. Йдеться про те, щоб почати народний похід проти касти "недоторканих", - сказав М.Оніщук. Він зазначив, що збір підписів буде тривати до початку роботи ВР нового скликання і нового уряду. За цей час "НУ-НС" планує зібрати до 5 млн підписів, зокрема, щодня планується збирати не меншого 15 тис. голосів.

На питання про вартість проведення даної акції М.Оніщук відповів, що "витрати не є вирішальним чинником, коли йдеться про такі істотні зміни". Він також додав, що "НУ-НС" розраховує на участь в акції великої кількості добровольців.

Раніше лідер партії "Наша Україна" В"ячеслав Кириленко заявив, що виборчий блок "НУ-НС" планує в лютому 2008 р. повністю відмінити депутатську недоторканність. Блок планує відразу після парламентських виборів внести зміни до закону про статус народного депутата щодо депутатської недоторканності. Після цього планується внести відповідні зміни до Конституції України в два етапи. У листопаді 2007 р. підтримати даний законопроект 226-тьма голосами, а потім в лютому 2008 р. на наступній сесії Верховної Ради VI скликання остаточно внести зміни в 80-у статтю Конституції, яка надає депутатам право на недоторканність. "У результаті цю проблему, коли склад парламенту був неякісним, ми вирішимо", - сказав В.Кириленко.

Зазначимо, що одним з перших ініціаторів зняття депутатської недоторканності виступив блок Юлії Тимошенко. Відразу після виборів 2006 р. БЮТ вніс на голосування у Верховну Раду закон про відміну пільг народним депутатам.

Президент України Віктор Ющенко також неодноразово виступав за відміну депутатської недоторканності. "У сучасних умовах відміна депутатської недоторканності є єдиною можливістю для зниження рівня політичної корупції", - сказав він 5 липня, виступаючи на сесії ПА ОБСЄ в Києві. "Я наполягаю, щоб нинішній імунітет був таким же, як в інших іноземних державах", - підкреслив Президент.

У той же час, прем'єр-міністр України Віктор Янукович вважає, що "потрібно скасувати кримінальну недоторканність нардепів, але зберегти політичну". Про це йдеться в статті, опублікованій в газеті "Дзеркало тижня" 30 червня.

За словами прем'єра, в Конституції повинно бути чіткіше записано, коли депутат не може притягатися до відповідальності і коли депутатська недоторканність на нього не розповсюджується.

Ідею зняття депутатської недоторканності підтримують і соціалісти. "Необмежена депутатська і президентська недоторканність повинна бути скасована", - говориться в листі лідера КПУ Петра Симоненка до Президента України Віктора Ющенка, оприлюдненому прес-службою партії 22 червня. "Саме відміна інституту президента і необмеженої депутатської недоторканності - це камені спотикання парламентської республіки", - вважає лідер КПУ.

Нагадаємо, зміни до Конституції вносяться народними депутатами не менше, ніж на двох сесіях. На першій сесії зміни повинні підтримати не менше 226 нардепів, після чого законопроект надходить на вивчення Конституційного суду (КСУ). У разі позитивної відповіді КСУ на наступній сесії парламенту зміни до Конституції повинні підтримати не менше 300 народних обранців.
23.07.2007

http://www.rbc.ua/ukr/top/2007/07/23/223002.shtml

Збройний напад на редакцію

Редакцію запорізької газети - "Істеблішмент" вночі проти понеділка обстріляли невідомі. Нападники використовували автомат - гільзи від нього міліція виявила на місці пригоди. Журналісти переконані: напад організуівали саме через професійну діяльність. У видання чимало недоброзичливців, кажуть у редакції, адже на шпальтах газети доволі часто з'являється критика тамтешньої влади та викриття корупціонерів.

За свідченнями очевидців, невідомий обстріляв редакцію газети "Істеблішмент" близько другої ночі. Від 20 пострілів автомату повилітали шибки у приміщенні. Декілька куль пройшли крізь стіну та ледь не зачепили вахтера сусіднього із редакцією гуртожитку. Водії таксі, які стали випадковими свідками обстрілу хотіли затримати зловмисника. Він зупинив їх пострілами з автомата.

Артем Тимченко, головний редактор газети "Істеблішмент": "Мы не являемся "белой и пушистой" газетой. Мы постоянно на соих страницах обличаем факты коррупции и злоупотребления влстью, в том числе и среди высших эшалонов чиновников. Поэтому кто был заказчиком можно версировать долго".

У редакції кажуть, впливові люди Запоріжжя недолюблюють їхню газету. На шпальтах "Істеблішменту" часто критикують місцеву владу. А останній наклад цілком викупили невідомі. Тим часом правоохоронці своїх версій розслідування не поширюють. Обмежилися лише офіційним повідомленням.

Офіційне повідомлення Центру громадських зв"язків управління МВСУ у Запорізькій області: "Невідомий молодик здійснив приблизно 20 пострілів із автоматичної зброї у вікна приміщення редакції запорізької обласної газети «Істеблішмент». Під час інциденту ніхто не постраждав. За фактом порушена кримінальна справа за статтею: «Хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної зброї»".

За інформацією жірналістів "Істеблішменту" біля місця пригоди міліція виявила декілька особистих речей нападника, зокрема його кепку. Знайденене слідчі вилучили, як речовий доказ.

http://5.ua/newsline/231/0/42639/

20 July, 2007

Шестеро журналістів отруїлися в Ожидові

Журналісти отруїлися жовтим фосфором. Кореспондент.net 20 Липня 2007, 13:07

Журналістів, що прибули на місце аварії поїзда з фосфором у перших ешелонах, не повідомили про масштаби лиха та небезпеку. Зробленим аналізам вони не довіряють, натомість відчувають сильний біль.

Як повідомила кореспондент Нового каналу у Львові Світлана Хрущак, головний санітарний лікар Львівської області запевняв на місці аварії, що показники можуть перевищувати норму всього у два-три рази, «Казав, що це ледь-ледь може вплинути на шлунок, слизову оболонку». Почувши слова головного санітара області журналісти заспокоїлись.

Журналістка Нового каналу повідомила, що група репортерів, яка прибула на місце аварії потягу з фосфором першою, не бачила жодного загороджувального кордону працівників відповідних підрозділів, тож підходили до вагонів з хімречовиною надто близько. А це у свою чергу могло погано вплинути на їхню здоров’я. «Хлопці-оператори підходили за 10-20 метрів до місця аварії, і ніхто нічого їм не говорив про безпеку», – зауважила кореспондент Нового каналу.

Репортер телеканалу ІСТV Іван Кривий, що приїхав з першою групою журналістів, симптоми отруєння відчув невдовзі. Він пройшов обстеження у львівському військовому шпиталі. «Він не довіряє аналізам госпіталю, каже, що ним не дуже добре займалися. Через це поїхав до Києва на обстеження у клініку «Борис», – сказала Світлана Хрущак.

Власний кореспондент телеканалу «Інтер» у Львові Софія Гордієнко повідомила, що наразі проходить обстеження у клініці Львова. Вона не так сильно постраждала і має симптоми легкого отруєння. «На місці катастрофи ми бачили, що Олександр Кузьмук та Микола Рудьковський ходять без будь-якого захисту, респіраторів. Відтак ми вирішили, що й нам не потрібно користуватись респіраторами. Тим більше, журналістам їх ніхто не пропонував. У респіраторах ходив винятково медичний персонал», – розповіла журналістка.

Сама Світлана Хрущак приїхала до Ожидова наступного дня після катастрофи о 10 годині з другою групою журналістів: «Тут я перебувала за 200-300 метрів від цистерн з жовтим фосфором. Коли ми приїхали, вже за 100 метрів від катастрофи був кордон», – сказала журналістка.

Проте, як вона зазначила, не може бути й мови про якесь відшкодування, оскільки це одразу ж викличе появу закидів журналістам у тому, що вони спекулюють на ситуації.

«У той час думала тільки про те, щоб добре виконати свою роботу. От зараз нас питають, чи ми часом чогось не їли, чи не мали харчового отруєння. Ми не їли, бо навіть не мали часу думати про їжу! Єдине, що справді багато пили, бо води було достатньо, її довозили звідкись. І все. Тому жодного харчового отруєння у нас бути не могло», - сказала власкор Нового каналу.

Світлана Хрущак також поінформувала про симптоми отруєння .«Я лягаю на день-два у лікарню. У мене не дуже добрі аналізи, але ніхто не може ствердити, що причиною мого поганого самопочуття є перебування на місці катастрофи в Ожидові. Втім, той факт, що нас уже шестеро (троє журналістів і троє операторів телеканалів ICTV, Інтер та Новий канал) себе погано почуває, свідчить, що все далеко не так просто», – зауважила кореспондент.

Своє самопочуття Світлана Хрущак оцінила, як відносно нормальне, але за її твердженням, є всі симптоми отруєння жовтим фосфором: «Болить горло, відчуваю сухість у ньому, ниє печінка, нирки, маю постійну блювоту», – зауважила вона.

За матеріалами Західна інформаціна корпорація

МЗС Чехії просить уникати місце аварії

UKRAJINA – varování před cestami do postižené oblasti

V souvislosti s technologickou havárií, ke které došlo dne 16.7.2007 na Ukrajině, MZV doporučuje českým občanům, aby se vyvarovali cest do postižené oblasti. Doporučení se týká prakticky celé Lvovské oblasti, zejména však místa havárie, tj. oblasti mezi vesnicemi KRASNOE a OŽIDOV, ale i přilehlých oblastí a rajonů – Busskovský (oblastní město Bussk), Radechovský (oblastní město Radechov) a Brodský (oblastní město Brody). Osoby, které se již v postižených místech nacházejí, by měly dodržovat pokyny místních orgánů.

http://www.mzv.cz/wwwo/mzv/default.asp?ID=50198

19.7.2007

Яценюк натякає Росії на власність СРСР

Міністерство закордонних справ наголошує на необхідності отримання від Росії офіційної інформації щодо пооб’єктного складу, балансової та ринкової вартості власності колишнього СРСР за кордоном та поновлення відповідних переговорів.

Про це йдеться у коментарі речника МЗС Андрія Дещиці, текст якого наводить УНІАН.

У зв’язку із заявою керуючого справами президента Росії Володимира Кожіна щодо закордонної власності колишнього СРСР, МЗС України повідомляє, що, незважаючи на укладення низки дво- і багатосторонніх договорів з питань розподілу закордонної власності колишнього СРСР, ця проблема і надалі залишається невирішеною.

З метою врегулювання питання правонаступництва щодо зовнішнього державного боргу та активів колишнього СРСР у лютому 1997 року Верховна Рада України постанову розглянути це питання після отримання від уповноважених органів Росії офіційної інформації щодо пооб’єктного складу, балансової та ринкової вартості власності колишнього СРСР за кордоном.

І дотепер українська сторона не отримала такої інформації, що унеможливлює розгляд питання про ратифікацію вищезгаданої угоди про "нульовий варіант", прийняття парламентом України відповідального, обґрунтованого рішення, оскільки не дозволяє у повній мірі оцінити фінансово-економічні наслідки такого кроку для України.

Виходячи з того, що угода про "нульовий варіант" не набрала чинності, українська сторона розглядає попередньо укладені угоди з питань розподілу закордонної власності колишнього СРСР чинними і такими, що підлягають належному виконанню сторонами, - зазначається в повідомленні.

Раніше у прямому ефірі радіостанції "Эхо Москвы" 12 липня Кожін заявив звинуватив Україну в тому, що вона "постійно змінює свою позицію".

"Ми пропонували різні варіанти – і т.з. нульові варіанти, і погоджувалися передати їм в оренду під посольство частину комплексів, але на жаль, віз і нині там... Це нам створює і політичні, й абсолютно прораховувані матеріальні проблеми. Ми не можемо проводити з цією власністю ті маніпуляції, ті необхідні дії, які ми повинні робити", - говорив він.

pravda.com.ua

Посол України у ЧР привітав команду Форуму

Як відомо, футбольна команда "Форум українців ЧР" 16 червня 2007 року посіла перше місце у турнірі команд національних меншин Чеської Республіки. Посол України в Чеській Республіці Іван Кулеба надіслав свої привітання:

"Своєю перемогою ви показали, що українці в Чеській Республіці вміють не тільки сумлінно працювати, але й здатні досягати значних успіхів у спорті. Ваша перемога сприяє зміцненню українсько-чеського співробітництва в гуманітарній сфері та утвердженню позитивного іміджу України в Чеській Республіці. Упевнений, що і в подальшому ви демонструватимете високі результати та ще не раз підтвердите ваш високий спортивний рівень.

Бажаємо вам, шановні друзі, подальших спортивних перемог, міцного здоров’я, невичерпної енергії, благополуччя та особистого щастя."

Перетинаючи кордон - інформуй, де проживаєш

Через зміни закону „Про вибори” українці, які перетинають кордон, мають інформувати про своє місце проживання.

З 1 серпня і до 27 вересня громадяни України, які перетинатимуть кордон, змушені будуть вносити в картки тимчасового обліку відомості про своє місце проживання. Такий контроль за міграцією передбачають зміни до закону «Про вибори». Повідомляється, що він має запобігти виборчим фальсифікаціям. Наталя Зотова з подробицями:

"Передбачається, що впродовж двох місяців прикордонники збиратимуть від осіб, що перетинають кордон, відомості про паспорті дані та місце проживання. Відтак, за три дні до виборів цю інформацію передаватимуть до виборчих комісій, які прийматимуть рішення про виключення осіб, що перебувають за межами України, зі списку виборців. Утім, експерти зазначають, що це може призвести до непорозумінь під час виборів. Адже, виборці можуть повернутися на батьківщину після того, як контроль за міграцією буде знятий, і їхнє ім’я вже викреслять зі списків. Ті, хто часто їздять за кордон,теж нарікають: їм щоразу доведеться заповнювати ці картки, що може призвести до черг. Не зрозуміло й те, кажуть прикордонники, яку відповідальність нестимуть ті, хто відмовиться заповнювати картки. Наразі усі питання іще обговорюють."

Deutsche Welle

Кількість постраждалих зростає

В Ожидові вже піднято 3 цистерни з фосфором. Кількість постраждалих зростає.

На ранок 20 липня до медичних закладів Львова та області звернулося 152 особи, серед них 27 дітей. Водночас уже піднято 3 цистерни з фосфором, підняття решти ускладнюється ушкодженням цистерн.

Як повідомили у прес-центрі МНС України, на ранок 20 липня до медичних закладів Львова та області зі скаргами на стан здоров'я в результаті фосфорної катастрофи на Львівщині звернулося 152 особи, серед них 27 дітей (для медичного обстеження) та 24 працівники МНС.

Також, на 7 годину ранку на місці аварії в с. Ожидів (Буський район, Львівська обл.) піднято та завантажено на залізничні платформи 3 цистерни з фосфором. Наразі тривають підготовчі роботи з підняття решти цистерн, проблем додає те, що на 9 з них є пробоїни та тріщини, тож перш, як підіймати, слід усунути ушкодження.

Фосфор, що залишився у пошкоджених цистернах та на ґрунті, продовжують зрошувати водою, проводиться ізоляція від повітря пожежною піною. Також вже вдалося відновити пошкоджену ділянку залізничної колії довжиною 175 м.

Також було прийнято остаточне рішення з представниками підприємства-виробника жовтого фосфору КАЗФОСФАТу (Республіка Казахстан) відправити цистерни з фосфором до Казахстану та завантажити забруднений ґрунт у контейнери, після чого відправити його для утилізації.

До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено 746 чоловік особового складу та 101 одиниця техніки, в тому числі: від МНС - 193 чол. особового складу та 42 од. техніки, 250 чол. та 14 од. техніки Укрзалізниці, 200 працівників МВС та 12 од. техніки, 73 чол. особового складу та 24 одиниці техніки Міноборони, 4 бригади швидкої медичної допомоги.

Впродовж останніх двох днів від фосфорних випарів в Ожидові Буського району Львівщини отруїлися троє телевізійних журналістів - власних кореспондентів телеканалів Інтер, ІСТV та Нового каналу. Зокрема, кореспондент Інтеру Софія Гордієнко відчула слабкість і нудоту, Світлана Хрущак із ICTV – сильний біль у нирках та печінці, але найскладніша ситуація з журналістом Нового каналу Іваном Кривим: окрім печінкового та ниркового болю, у нього діагностували обпалення верхніх дихальних шляхів.

Нагадаємо, 16 липня о 16 год. 55 хв. на 12 км перегону Ожидів-Красне Львівської залізниці при проходженні вантажного поїзда з швидкістю 55 км/год відбулося сходження з рейок 15 вагонів, які були завантажені жовтим фосфором. До зони ураження потрапили 14 населених пунктів, в яких мешкає 11 тисяч людей.

Мінприроди запевняє, що за результатами перевірки перевищення у повітрі, воді та ґрунті сполук фосфору не виявлено.

Водночас президент України Віктор Ющенко закликав уряд бути чесними в інформуванні громадськості щодо аварії на Львівщині. «Практика радянської влади, коли принципом вирішення проблеми були заспокійливі чиновницькі звіти, замість професійних дій, та замовчування – замість чесного інформування, не може бути нормою життя в Україні», –сказав Віктор Ющенко.

За матеріалами ZAXID.NET

19 July, 2007

Польща спрощує в'їзд робітникам із України

Польська влада полегшує в'їзд у країну трудящих-іммігрантів з України, Росії та Білорусії.

Про це заявив заступник міністра праці і соціальної політики Польщі Казімеж Куберський, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами, 20 липня набуває чинності відповідна постанова, що дозволяє вихідцям із цих трьох країн працювати "у всіх секторах" національної економіки.

Виступаючи на прес-конференції, Куберський пояснив це рішення вирослими потребами в робочій силі, викликаної економічним ростом.

За оцінкою міністерства праці, Польща щорічно має потребу в 500 тис. іноземних робітників, насамперед у сільському господарстві і будівництві, а також у кваліфікованих інженерних кадрах і для роботи в системі охорони здоров'я.

Відповідно до нових правил, польські підприємства одержують право двічі на рік брати на роботу на термін до трьох місяців іммігрантів з України, Росії та Білорусії.

З цією метою передбачена спрощена процедура видачі віз у консульствах у Києві, Москві та Мінську.

Заступник міністра зазначив, що хоча постанова стосується трьох країн, спочатку планується зосередити зусилля на співробітництві в цій сфері з Україною і тільки потім поширити його на Росію та Білорусію.

pravda.com.ua

Влада намагається приховати правду про катастрофу на Львівщині?

Керівництво відомств, які працюють на місці аварії у Львівської області, забороняє людям ходити в масках-респіраторах, щоб не нагнітати обстановку і не сіяти паніку.

Про це пише з місця подій "Комсомольська правда в Україні".

Як зазначає видання, нерви в людей, що знаходяться в таборі, "на грані". Командири зриваються і кричать на підлеглих. На очах кореспондента одну з дівчат-рятівниць офіцер вилаяв за те, що вона надягла респіратор.

"Керівництво забороняє людям ходити в масках, щоб не нагнітати обстановку і не сіяти паніку. Мовляв, тут журналісти з телеканалів працюють і усе транслюють! А про наше здоров'я ніхто не думає", - сказала пізніше вона.

Міліціонери також знімають маски щойно до них під'їжджає машина з урядовими або державними номерами.

Між тим, як зазначає видання, Буський район "практично вимер". Вікна в будинках закриті, ставні забиті. У дворах не видно навіть собак і кішок.

Відмовилися залишати свої будинки тільки старі люди. Уся молодь виїхала ще в день аварії.

"Я роблю все можливе, щоб вивезти людей похилого віку. Але вони не хочуть їхати", - каже голова Ожидівської сільради Олександра Шах.

За її словами, для того, щоб евакуювати більшу частину населення, автобуси з районної адміністрації довелося "буквально вибивати": чиновники заявляли, що "зверху" надійшла вказівка не сіяти паніку.

Крім того, незважаючи на заяви представників влади про те, що медики вже обійшли всі двори Буського району, щоб надати допомогу тим, хто її потребує, старі люди кажуть, що лікарі до них не приходили.

"По телевізору повідомляють, що нам усім роздали респіратори. Але це не правда!", - говорив наступного дня після аварії один із мешканців району.

"Нам кажуть, не переживайте, але ми не віримо. Ми ж бачимо, що отрутний дим продовжує отруювати всю околицю. Я вам чесно скажу: якби я не була головою сільради, давно б виїхала", - зазначила Шах.

Видання також зазначає, що прибулі на місце подій представники казахської компанії, що завантажувала фосфор, відмовилися від коментарів.

За словами в.о. голови Львівської ОДА Валерія Пятяка, спільна українсько-казахська комісія розробляє план із вивозу цистерн - кожної окремо, для чого біля місця катастрофи необхідно побудувати під'їзну колію для важкої техніки.

Планується, що цистерни засиплють спеціальною сумішшю, завантажать на машини і вивезуть.

Українська правда

Trest poslal Fórum Ukrajinců o soutěž níž

Fórum Ukrajinců vloni postoupilo do I.A třídy a navíc si zahrálo i finále poháru. Ve vyšší soutěži se však mužstvo ohřálo jen rok. K sestupu je však neodsoudily špatné výsledky, vždyť tým v soutěži nasbíral 33 bodů, ale skutečnost, že klub sáhl k nefér prostředkům. Dvakrát mu byl na jaře prokázán neoprávněný start hráče a pražské disciplinárce došla trpělivost. Celkový trest postihl mužstvo odečtem 15ti bodů a Fórum rázem kleslo ke dnu tabulky.

Takto vysoký trest asi v Praze pamatuje málokdo, proto jsme se s otázkou na objasnění celého případu obrátili na muže nejpovolanějšího, JUDr. Tomáše Capouška, předsedu DK PFS.

Odečet dvanácti bodů poslal tým Fóra Ukrajinců o soutěž níž. Takto vysoký trest je dost neobvyklý. Můžete nám podrobněji přiblížit obsah tohoto případu a hlavní důvody tohoto trestu?

Disciplinární řízení bylo zahájeno na podnět STK PFS, která v utkání Forum Ukrajinců vs. Hostivař, na podkladě zápisu k utkání, zjistila a následně prokázala (přiznáno Forem Ukrajinců) neoprávněný start hráče za tento klub. Na základě tohoto podnětu DK PFS následně zahájila disciplinární řízení. DK PFS na svém zasedání vyslechla zástupce oddílu Forum Ukrajinců, neoprávněný start hráče byl nesporně prokázán (přiznáno). DK v rámci úvahy o výši trestu vycházela z toho, že se jednalo o opakované totožné provinění tohoto klubu v rámci jara 2007 (po prvním provinění došlo k odečtu 3 bodů), tedy o přitěžující okolnost ve smyslu DŘ ČMFS. Vzhledem k tomu, že při úvaze o výši trestu musí DK PFS mít na zřeteli nejen hledisko represe, ale i prevence, bylo rozhodnuto o uložení sankce odečtu 12-ti bodů, tedy v míře nad polovinu možné sazby (maximum odečtu je 20 bodů).

Lze toto vaše rozhodnutí považovat za precedens i do budoucna?

DK PFS, která je počínaje jarem 2007 v novém složení, bude „stejným metrem” hodnotit obdobná provinění i do budoucna, zejména v případě opakovaného prokázání neoprávněného startu, protože takovéto jednání jednoznačně považuje za neprospívající duchu fair-play v soutěžích řízených PFS.

29.6.2007 - Lubor Mírek efotbal.cz

18 July, 2007

Янукович знову не пускає іноземців в Україну

У той час, коли нові країни Євросоюзу ліквідовують на західних кордонах КПП, Янукович "мучає" іноземців, що їдуть в Україну, перевіркою гаманців. Без 2 000 доларів не пройдеш...

Кабінет міністрів ввів підтвердження фінансового забезпечення перебування в Україні для іноземців, що в'їжджають у країну.

Про це сказано в постанові Кабміну від 11 липня, повідомляє Обком з посиланням на Українські новини.

Згідно з постановою, перетинання держкордону у випадку в'їзду в Україну або транзитний проїзд через її територію громадянами держав, список яких затверджується Кабміном, а також особами без громадянства, що постійно проживають у цих державах, здійснюється після надання ними підтвердження фінансового забезпечення свого перебування в Україні, транзитного проїзду через її територію і виїзду за межі України.

Контроль за наявністю фінансового забезпечення повинен здійснюватися в пунктах пропуску через держкордон.

Ті, хто в'їздить, повинні мати кошти у 20-кратному розмірі прожиткового мінімуму (близько 2 тисяч доларів), встановленого в Україні на день їхнього в'їзду на її територію, з розрахунку на кожен місяць перебування або на термін перебування менше одного місяця.

Наявність таких коштів або гарантія їхньої наявності може бути підтверджена шляхом пред'явлення для контролю коштів у національній валюті України або в конвертованій іноземній валюті, документу з позначенням суми коштів, на основі якого можна дістати кошти в банківських установах України, платіжної картки міжнародних платіжних систем з випискою з особистого банківського рахунку заявника, що підтверджує наявність коштів.

Також можна пред'явити документ, що підтверджує бронювання або оплату житла, оплату харчування в Україні, договір на туристичне обслуговування, гарантійний лист приватного підприємця або юридичної особи, що запросила іноземця або особу без громадянства, при прийнятті на себе зобов'язань по виплаті усіх витрат особи, а також проїзний документ для повернення в державу свого громадянства, постійного місця проживання, або в третю державу.

Крім того, своєю постановою Кабмін змінив формат штампу, що повинен ставитися в паспортному документі особи, якій заборонене перебування в Україні.

Замість штампу "Небажана особа" має ставитися штамп "Заборонений в'їзд в Україну терміном на...".

pravda.com.ua

16 July, 2007

1 січня Чехія входить у Шенгенську зону

З 1 січня 2008 року для поїздок в Угорщину, Чехію, Польщу, Словаччину, Литву, Латвію, Естонію українцям доведеться оформлювати Шенгенську візу вартістю 35 євро.

У неділю міністри внутрішніх справ країн ЄС на зустрічі в австрійському Інсбруці остаточно вирішили, що з нового року 9 нових країн-членів ЄС (Польща, Мальта, Чехія, Словаччина, Угорщина, Словенія, Литва, Латвія, Естонія) відкриють свої сухопутні і морські кордони з країнами Євросоюзу.

З 1 березня 2008 ці країни скасують прикордонний контроль і для авіарейсів, що прибувають із країн ЄС, пише газета "Сегодня".

Для України входження 9 нових країн у Шенгенську зону, у першу чергу, означає жорсткіший візовий режим із ними: раніше візи країн-сусідів українцям видавали протягом 1-7 робочих днів, а тепер цей термін збільшується до 10, крім того потрібна співбесіда.

Сама віза буде коштувати 35 євро, тоді як раніше візи в Чехію, Польщу, Словаччину, Литву, Латвію й Естонію видавалися безкоштовно, і тільки угорська коштує зараз 40 дол.

У той же час, одержавши Шенгенську візу, громадянин України зможе відвідати відразу 24 країни, що є членами Шенгенської угоди.

Крім 9 країн, про які сказано вище, свободою пересування можна буде скористатися в Бельгії, Франції, Голландії, Німеччині, Люксембургу, Іспанії, Португалії, Австрії, Греції, Данії, Фінляндії, Швеції, Ісландії та Норвегії.

У той же час, прикордонний і митний контроль на західних кордонах України, очевидно, підсилиться за рахунок перекидання туди підрозділів прикордонників і митників із західних, південних і північних кордонів сусідніх країн, а отже, автобуси й автомобілі будуть оглядати довше і ретельніше.

www.pravda.com.ua

Росія не приховує своїх планів щодо Криму

«Сам факт проведення засідань керівних органів Росії на території України – це ляпас нашій державі. Росія фактично не приховує своїх прагнень перетворити Крим на суто російський регіон, з представництвом російських органів влади», - так прокоментував представник «Правиці» від Української народної партії Степан Хмара проведення в Севастополі, на крейсері ЧФ РФ „Москва” виїзної наради сенаторів російської Ради Федерації, на якому, - в переліку інших, - розглядалися питання збільшення в Криму кількості філій російських навчальних закладів, а також створення Центру міністерства закордонних справ Росії.

«Навіть країнам Європейського союзу, які свідомо зближуються економічно та політично, не спала б на думку ідея проводити засідання своїх керівних органів у сусідів, - наголошує Хмара. - Приміром, Німеччина ніколи б не призначила засідання Бундестагу в Польських Судетах».

За словами політика, наміри Росії збільшити у Севастополі та Криму кількість російських закладів освіти, представництв своїх державних органів „український уряд має оцінити як втручання у внутрішні справи України”. Тим більше, що „російські політики всім своїм видом демонструють, що перебувають у себе вдома, а не в сусідній державі”, - наголошує Хмара.

«Якщо українська влада і далі буде скрізь пальці дивитися на імперську політику Росії, мене не здивує, що російський уряд призначить свої засідання у Львові» - підсумував політик.

Джерело: Прес-служба Української народної партії

13 July, 2007

Запрошуємо на творчий вечір Кирила Булкіна

Творчий вечір журналіста, літератора, автора пісень Кирила Булкіна, який відбудеться в суботу 14 липня 2007 року o 20:00 в приміщенні Літературної кав'ярні (Týnská literární kavárna, Týnská 6, Umělecká 8, Praha 1 - Staré Město).

У програмі авторські пісні, розповіді, музика. Вхід вільний.

Кирило Булкін скінчив фiзичний факультет Київського Державного унiверситету iм. Шевченка, заснував власний приватний театр, грав моновистави з української та російської літератури (В. Стус, В. Симоненко, І. Світличний, Н. Гумільов, В. Висоцький та інші). Лавреат Всеукраїнського фестивалю "Перлини сезону" (Київ, 1996) та Міжнародного фестивалю "One Man Show" (Кишинеу, Молдова, 1999). Автор віршів та пісень. Улітку 2000 року завдяки гранту фонду Ледіг'-Ровольта (Швейцарія) перебував у міжнародній комуні літераторів Chateau de Lavigni. Працював журналістом та ведучим телепрограм на різних каналах українського телебачення. Нині журналіст на "Радіо Свобода".

Європарламент за перспективу Україні

Європейський парламент закликав Раду ЄС надати Україні європейську перспективу в новій посиленій угоді.

Відповідне рішення ухвалене в четвер на сесії Європарламенту у Страсбурзі, повідомляє УНІАН.

За проект Міхала Томаша Камінські (група правих партій, Польща) проголосували підняттям рук більшість депутатів, зареєстрованих в залі.

"Нова посилена угода має... створити відповідний та ефективний механізм поступової інтеграції України до ЄС та відкривати шлях до її членства в ЄС", - зазначається у доповіді.

У документі депутати Європарламенту привітали початок переговорів з Україною про нову посилену угоду, яка має замінити нині діючу угоду про партнерство та співробітництво, термін дії якої завершується на початку 2008 року.

Останні події

Більше половини українців бачать, що Україна йде не туди

Рейтинг Луценка-Кириленка доріс до рейтингу Тимошенко

Світовий банк оцінив ефективність управління Україною "нижче середнього"

Депутати також висловили занепокоєння політичною ситуацією в Україні і закликали сторони виконувати домовленості, досягнуті 27 травня цього року.

"Перед тим, як переговори будуть завершені і встановлені нові, більш тісні відносини між Україною та ЄС, нинішня криза має бути вирішена мирним шляхом, система балансів та противаг відновлена, верховенство права забезпечено", - зазначається у документі.

Євродепутати вважають, що нова посилена угода між Україною та ЄС може стати угодою про асоціацію, що дасть можливість Україні поглибити її відносини з ЄС та продовжити рух до членства у Євросоюзі.

Водночас, документ закликає лідерів України до встановлення політичного консенсусу з метою здійснення необхідних реформ для наближення України до ЄС, а також значного посилення боротьби з корупцією.

Депутати також відзначають достатньо "скромні" фінансові ресурси, що передбачені ЄС у рамках фінансових інструментів Європейської політики сусідства, і закликають до збільшення допомоги Україні. Водночас, Європарламент закликав Україну активніше користуватися європейськими фондами.

Депутати просять Раду ЄС проінструктувати Єврокомісію у ході переговорів з Україною про нову посилену угоду звернути особливу увагу на необхідність забезпечення в Україні стабільної конституційної системи, захисту прав людини, посилення механізмів демконтролю, забезпечення рівності чоловіків та жінок, продовження боротьби з тортурами, проведенні судової реформи і створенні незалежного судочинства, боротьбі з корупцією.

Європарламент також вважає, що Єврокомісія у переговорах з Україною має наголошувати на необхідності законодавчих змін для створення повністю ринкової економіки, підтримки вільного підприємництва; закликати українську владу до якнайшвидшого переходу на ринкові підходи у сфері постачання енергоресурсів, сприяти посиленню стратегічної ролі України як транзитера енергоресурсів, підтримувати розвиток нафтопроводу "Одеса-Броди" до Європи, а також участь України у нафтопроводі "Набуко", посилювати співпрацю у програмах захисту навколишнього середовища та сприяти участі України у роботі європейських агентств та програм.

Як відомо, Європарламент в питаннях зовнішньої політики має лише дорадчий голос, основні рішення приймаються Радою міністрів закордонних справ, або Радою ЄС.

www.ПРАВДА.com.ua