13 July, 2007

Європарламент за перспективу Україні

Європейський парламент закликав Раду ЄС надати Україні європейську перспективу в новій посиленій угоді.

Відповідне рішення ухвалене в четвер на сесії Європарламенту у Страсбурзі, повідомляє УНІАН.

За проект Міхала Томаша Камінські (група правих партій, Польща) проголосували підняттям рук більшість депутатів, зареєстрованих в залі.

"Нова посилена угода має... створити відповідний та ефективний механізм поступової інтеграції України до ЄС та відкривати шлях до її членства в ЄС", - зазначається у доповіді.

У документі депутати Європарламенту привітали початок переговорів з Україною про нову посилену угоду, яка має замінити нині діючу угоду про партнерство та співробітництво, термін дії якої завершується на початку 2008 року.

Останні події

Більше половини українців бачать, що Україна йде не туди

Рейтинг Луценка-Кириленка доріс до рейтингу Тимошенко

Світовий банк оцінив ефективність управління Україною "нижче середнього"

Депутати також висловили занепокоєння політичною ситуацією в Україні і закликали сторони виконувати домовленості, досягнуті 27 травня цього року.

"Перед тим, як переговори будуть завершені і встановлені нові, більш тісні відносини між Україною та ЄС, нинішня криза має бути вирішена мирним шляхом, система балансів та противаг відновлена, верховенство права забезпечено", - зазначається у документі.

Євродепутати вважають, що нова посилена угода між Україною та ЄС може стати угодою про асоціацію, що дасть можливість Україні поглибити її відносини з ЄС та продовжити рух до членства у Євросоюзі.

Водночас, документ закликає лідерів України до встановлення політичного консенсусу з метою здійснення необхідних реформ для наближення України до ЄС, а також значного посилення боротьби з корупцією.

Депутати також відзначають достатньо "скромні" фінансові ресурси, що передбачені ЄС у рамках фінансових інструментів Європейської політики сусідства, і закликають до збільшення допомоги Україні. Водночас, Європарламент закликав Україну активніше користуватися європейськими фондами.

Депутати просять Раду ЄС проінструктувати Єврокомісію у ході переговорів з Україною про нову посилену угоду звернути особливу увагу на необхідність забезпечення в Україні стабільної конституційної системи, захисту прав людини, посилення механізмів демконтролю, забезпечення рівності чоловіків та жінок, продовження боротьби з тортурами, проведенні судової реформи і створенні незалежного судочинства, боротьбі з корупцією.

Європарламент також вважає, що Єврокомісія у переговорах з Україною має наголошувати на необхідності законодавчих змін для створення повністю ринкової економіки, підтримки вільного підприємництва; закликати українську владу до якнайшвидшого переходу на ринкові підходи у сфері постачання енергоресурсів, сприяти посиленню стратегічної ролі України як транзитера енергоресурсів, підтримувати розвиток нафтопроводу "Одеса-Броди" до Європи, а також участь України у нафтопроводі "Набуко", посилювати співпрацю у програмах захисту навколишнього середовища та сприяти участі України у роботі європейських агентств та програм.

Як відомо, Європарламент в питаннях зовнішньої політики має лише дорадчий голос, основні рішення приймаються Радою міністрів закордонних справ, або Радою ЄС.

www.ПРАВДА.com.ua

No comments: