30 October, 2009

Валерія Новодворська про вибір України

Вопрос
Как Вы оцениваете кандидатов в президенты Украины?
За кого голосовали-бы с учётом шансов прохождения?
За кого голосовали-бы без учёта шансов на прохождение?
Будет ли у Украины выбор в январе?

Ответ
Надо же, какие у Вас глубокие научные интересы. У Вас собственных выборов нет уже который год, а Вы всё об украинских беспокоитесь. А вы не беспокойтесь о них--украинцы побеспокоятся. Я никогда не голосую, учитывая шансы прохождения. А то, если, по-Вашему, у нас были шансы на прохождение Медведева, так надо было за него голосовать? А до этого--за Путина? Или вообще за крокодила нильского? Я бы на украинских выборах голосовала за кандидата, близкого к Ющенко, если там Ющенко не будет баллотироваться. То есть человека с западным менталитетом, который желает вступления Украины в НАТО и ЕС, который понимает, что УПА--это герои, а не предатели, который желает как можно дальше уйти от Москвы, который хочет, чтобы Украина стала свободным европейским государством. Вот за это я бы голосовала, не считая никаких шансов.

За расшифровку спасибо http://liberalismus.livejournal.com/
http://vnovodvorskaia.livejournal.com/309550.html

Пам'ятка з профілактики грипу

Пам'ятка з профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій (ГРІ), опублікована Міністерством охорони здоров'я

ГРІ - це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів.

Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу - повітряно-крапельний.

Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

Профілактика захворювань

Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРІ та ГРЗ.

Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:

- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;

- загартовування та часте провітрювання приміщень;

- вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

- Часто мити руки з милом, особливо після відвідування;

- Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні;

- Широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

На що необхідно звернути увагу:

- Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових групах. У дітей молодшого віку передусім можуть з'явитися симптоми нейротоксикозу (блювання, судоми) навіть на тлі субфебрильної температури тіла.

У осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.

- Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м'язовий біль, порушується сон.

Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутлість, блискучі очі - загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини. Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб.

- Здебільшого на другу добу хвороби з'являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м'якшає, з'являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.

- Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Проте, якщо в подальшому гарячка продовжується або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.

- Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно!

При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.

pravda.com.ua

Британські науковці проти покарання за куріння марихуани

Легкі наркотики – такі, як гашиш, екстазі або ЛСД – є менш небезпечними, аніж тютюн та алкоголь, які толеруються суспільством. Так стверджує керівник групи радників британського уряду з питань наркотиків Девід Натт

В оприлюдненому звіті Центру криміналістичних досліджень Королівського коледжу в Лондоні піддаються критиці наміри влади посилити міру відповідальності за вживання марихуани як нелегального наркотика.

Шкода від цієї речовини є меншою, ніж від алкоголю, вживання якого толерується суспільством і законом, наголошує керівник групи радників британського уряду з питань наркотиків Девід Натт. За його словами, той, хто курить марихуану, наражає себе на низький ризик дістати психічний розлад. Крім того, як переконує експерт, марно сподіватися, що молодь відмовиться від куріння «трави» через загрозу покарання.

Алкоголь і сигарети - шкідливіші

Британський уряд у січні цього року зарахував марихуану до категорії легких наркотиків групи «Б». Це означає, що за зберігання цієї речовини може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років. Таким чином було змінено рішення, ухвалене 2004 року, коли гашиш було віднесено до категорії заспокійливих засобів групи «С». Як каже Натт, уряд просто ігнорує висновки науковців.

Керівник групи радників британського уряду вимагає кращого інформування людей про небезпеку наркотичних речовин. Ця класифікація повинна базуватися на реальній шкоді, яку вони завдають, зокрема йдеться про критерії фізичного впливу, соціальних наслідків і здатності спричиняти залежність. Як стверджує Натт, алкоголь за такої класифікації потрапляє до п'ятої категорії. Тобто лише героїн, кокаїн, барбітурати і замінник героїну матадон є більш шкідливими, ніж «зелений змій». Соціально прийнятна форма наркоманії – тютюнопаління, за словами експерта, належить до дев'ятої категорії ризику. Марихуана посідає лише одинадцяте місце за рівнем шкідливості і небезпеки для здоров'я, а ЛСД – 14.

Наталя Неділько/ Христина Ніколайчук/ AFP / dw-world.de

29 October, 2009

Новини епідемії грипу.На Західній Україні померло понад 30 людей

У Західній Україні від пневмонії, за офіційними даними, померло 34 особи. Медики зазначають, що коли б хворі вчасно звернулися до них за допомогою, їх удалося б врятувати.

Однак на Прикарпатті впродовж 23-27 жовтня загальна кількість звернень людей зі скаргами на респіраторні розлади на Прикарпатті сягла 9,5 тис., половина захворілих – діти віком до 14 років, третина – школярі. В області зареєстровано 6 летальних випадків від негоспітальної двобічної пневмонії як ускладнення гострої респіраторної інфекції. 29 жовтня влада Прикарпаття оголосила карантин у вишах, школах дитячих садочках обласного центру.

На Тернопільщині від невідомого вірусу померло 12 людей, ще 17 – у вкрай важкому стані. Зважаючи на складну ситуацію із захворюванням на ГРВІ, СЕС прийняла рішення продовжити карантин у Тернополі ще на 14 днів.

У Львівській області від інфекції померло 10 осіб. Зокрема на 29 жовтня в області від інфекції померло 10 осіб: 5 львів’ян, 3 мешканців Дрогобицького району та двоє – міста Дрогобич. Цього ж дня, губернатор Львівської області Микола Кміть підписав розпорядження про запровадження в області та Львові карантину.

У Рівненській області на 29 жовтня від ГРВІ померло 2 людей: 28-річна жінка у Костополі та працівник рівненського телебачення "Сфера-ТВ" у Рівному. Влада Рівного закликає мешканців робити щеплення від грипу, тоді як головний лікар лікарні швидкої медичної допомоги Львова Мирон Борисович заявляє протилежне. "Проводити вакцинацію після того, як розпочалась епідемія – шкідливо. Це знизить природну вірусоопірність організму і може сприяти появі грипу важкої стадії лікування", – запевняє експерт.

На Буковині офіційно зареєстрованого 3 летальні випадки. Усі хворі померли від легеневої недостатності. Загалом у Чернівецькій області з початку епідемічного сезону на 28 жовтня захворіло 6 тис. осіб, половина з яких – діти.

На Закарпатті теж зареєстрований 1 летальний випадок. Головний лікар Закарпатської обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк на прес-конференції заявив, що людина, яка померла у Воловці, мала клінічно подібні симптоми до грипу А(H1N1). Відомо, що хворий, що помер, займався перевезенням робітників у Росію і часто бував за межами Закарпаття, він вже хворим поїхав у Росію, і хворим повернувся в Україну, тобто хвороба у нього була задавнена. Він звернувся у стаціонар з легеневою і серцевою недостатністю та помер від набряку легень. Водночас в обласному центрі епідеміологічного порогу не досягнуто, епідемію не оголошено, бо за тиждень було зафіксовано тільки 4 тисячі звернень, а не 7 тисяч, що може бути підставою для оголошення епідемії.

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко розпорядилася на засіданні уряду виділити додаткові кошти зі Стабілізаційного фонду для попередження поширення вірусного захворювання в країні. Зазначимо, що з бюджету для попередження поширення вірусного захворювання уже було витрачено 50 млн грн. Усі ці кошти, за словами кандидата в президенти України, були освоєні для того, щоб попередити будь-які спалахи епідемії.

Нагадаємо, що пневмонія – це запалення легеневої тканини. Спричинюється головним чином мікроорганізмами, зокрема пневмококом. Інша назва – запалення легень. Ознаки хвороби – гостре інфекційне захворювання, переважно бактеріальної етіології, яке характеризується вогнищевим ураженням респіраторних відділів легень та наявністю внутрішньоальвеолярної ексудації.

http://www.zaxid.net/newsua/2009/10/29/170227/

Івано-Франківщина

У Івано-Франківській області четверо тяжкохворих від вірусної інфекції людей знаходяться у реанімаційних відділеннях регіону. Про це вчора, 28 жовтня, у вечірньому прямому ефірі на місцевій ТРК «3-Студія» повідомив головний лікар Івано-Франківської обласної інфекційної клінічної лікарні Роман Остяк.

У 6 померлих молодих людей, відзначив Роман Остяк, була «надзвичайно важка гемарогічна пневмонія».

Роман Остяк пояснив, що захворювання у всіх починалося поволі, супроводжувалося підвищенням температури у межах 37,2–37,3 градуса і незначним покашлюванням, болями в суглобах. У кінці другого-третього дня з’являлася незначна нежить.

За його словами, раптово, на третій-четвертий-п’ятий день у хворих виникав різка задишка, вони поступали в стаціонар і «при переводі на апаратне дихання їм практично неможливо було продихати легені, тому що дихання, починаючи з середини третини легенів, не прослуховувалося».

Під час розтину, сказав Роман Остяк, всі легені їх були в крові.

http://zik.com.ua/ua/news/2009/10/29/202268

maidan.org.ua

ОБСЄ: Росія наступає на свободу слова

Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Міклос ХАРАШТІ заявляє про відступ від принципів свободи слова в Росії.

Про це йдеться у заяві М.ХАРАШТІ, розміщеній на офіційному сайті ОБСЄ.

Свою заяву представник ОБСЄ зробив у відповідь на судовий процес, започаткований Президентом Чечні Рамазаном КАДИРОВИМ проти лідера правозахисної організації “Меморіал” Олега ОРЛОВА.

“Криміналізація критичних політичних заяв є неприйнятною і суперечить зобов’язанням свободи слова в рамках ОБСЄ”, - наголосив М.ХАРАШТІ у своєму листі на ім’я міністра закордонних справ Росії Сергія ЛАВРОВА.

Як повідомляв УНІАН, 6 жовтня Тверський суд Москви задовольнив позов про захист честі та гідності Р.КАДИРОВА до О.ОРЛОВА і постановив стягнути 50 тис. рублів (близько 1700 дол.) з центру “Меморіал” та 20 тис. рублів (близько 700 дол.) особисто з О.ОРЛОВА.

Позов Президента Чечні стосувався заяви О.ОРЛОВА, оприлюдненої на сайті організації після вбивства правозахисника Наталі Естемірової. Лідер “Меморіалу” звинувачував Р.КАДИРОВА у скоєнні цього злочину.

http://human-rights.unian.net/ukr/detail/192743

28 October, 2009

ВООЗ назвала головні причини передчасної смерті

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) назвала головні причини передчасної смерті мешканців планети. Доповідь про фактори, що скорочують середню тривалість життя, була оприлюднена у вівторок, 27 жовтня.За даними звіту, причинами смерті чверті з 60 мільйонів людей, які вмирають щорічно, є недостатнє харчування дітей, незахищений секс, вживання алкоголю, погані санітарні умови, а також гіпертонія.

На першому місці в списку найбільш небезпечних факторів ризику передчасної смерті - високий кров'яний тиск, який відповідає за 13% всіх смертельних випадків. Далі йдуть вживання тютюну (9%), підвищений рівень глюкози в крові та недостатня фізична активність (по 6%), а також ожиріння і надмірна вага (5%).

Спеціалісти ВООЗ зазначають, що перелічені фактори смерті характерні для країн із розвиненою економікою. Вони збільшують імовірність розвитку захворювань, що є причинами найбільшої кількості смертей, зокрема, ішемічної хвороби серця, діабету та раку.

Для населення країн, що розвиваються, головними причинами смерті є бідність, недостатнє харчування, незахищений секс, низька якість питної води та погані санітарні умови.

Для створення звіту експерти міжнародної організації використовували дані 2004 року. На підставі цієї інформації були виокремлені 24 фактори ризику, що впливають на випадки смерті, захворювань і травм. У звіті дані надані відповідно до поділу за регіонами, віковими групами, статтю та рівнем доходу країн.

korespondent.net

Ющенко: Я веду країну додому – в Європу

Президент України Віктор Ющенко, виступаючи перед прихильниками після подання документів до ЦВК, сказав, що за останні чотири роки Україна змінила зовнішню політику. «Найбільше, на що ми могли розраховувати п’ять років тому у співпраці з Європейським Союзом – це на політику партнерства. На що я говорив: ви знаєте, шановні друзі, ми й так партнери. Тоді нам пропонували сусідство – але ми й так сусіди», - нагадав він.

Ющенко пояснив, чому євроінтеграція важлива для України: «ЄС та європейський ринок – це найбільш об’ємний ринок світу. Не проблема виробити зерно, але потрібно його продати по найвищій ціні. Тому у всьому світі йде боротьба за ринки».

«І коли мені говорять, що європейський напрямок, європейська політика – не українська, то забудьте про це. Я веду країну додому – в Європу. Там, де ми завжди були», - наголосив Президент.

Він зауважив: «Через декілька тижнів має бути підписана знакова угода Україна – Європейський Союз, - угода про асоціацію, угода до якої ми йшли чотири з половиною роки. Це одна із найбільших, найоб’ємніших угод такого формату, яку коли-небудь підписував ЄС. У таку угоду вперше включено зону вільної торгівлі Україна - Європейський Союз».

«Кожна країна, яка приєдналася до ЄС, стала його членом, обов’язково пройшла угоду про асоціацію», - пояснив Ющенко.

«Я хочу відверто сказати – я пишаюся цією політикою. Це не те, що було п’ять років тому. Звичайно, до цього важко звикати, непросто виходити із забуття чи з утисків, які покривали Україну десятки років. Але в цьому є суть нової політики – не повертатися назад», - підсумував Президент.

maidan.org.ua

Стокгольм – екологічне місто 2010-го року

Вийти в центр щільно забудованого міста й вдихнути на повні груди свіже повітря. Ні, це не утопія, а реальність, яка панує в столиці Швеції. Єврокомісія оголосила Стокгольм екологічним містом 2010-го року.

Стокгольм цілком можна вважати чемпіоном Європи з питань дотримання екологічних стандартів. Якщо в США або Австралії в середньому за рік викидають в атмосферу понад 20 тонн СО2 на душу населення, то в Стокгольмі цей показник складає лише чотири тонни, стверджує архітектор Стеллан Фрюксель. Він відповідає за планування стокгольмського району Хаммарбю Шьостад.

Інфраструктура й свідомість

«Нас часто запитують: як вам вдалося досягти таких показників? Наша відповідь – секрет успіху полягає в інфраструктурі», - каже Фрюксель. В районі Хаммарбю Шьостад створили цілу спеціальну систему, яка допомагає зменшити викиди шкідливих речовин в атмосферу. Таким чином колишній індустріальний район з незрозумілим майбутнім перетворили на привабливий житловий масив. Там не бракує ані парків, ані дитячих майданчиків, відкривається чудовий вид на водойми з парусниками.

Одним з головних елементів поставленої екологічної мети є залучення до проекту самого населення. Жителі масиву повинні робити власний внесок у захист довкілля. Тому спочатку вкрай важливим було докладно проінформувати населення, пояснив Йонас Тьорблом. Він відповідає за маркетинг на сміттєпереробній компанії Envac. Тільки якщо якомога більше людей розділятиме сміття, система працюватиме ефективно, наголосив Тьорблом.

Вакуумний трубопровід для сміття

Привертає до себе увагу скляна будівля посеред масиву. Це інформаційний центр. Спочатку його планували виключно для місцевих жителів. Тепер, однак, він перетворився на магніт для експертів з усього світу, які приїздять до Стокгольма, щоб ознайомитися з екологічним постачанням тепла в квартири або з тим, як відбувається очищення стічних вод і переробка сміття.

Біовідходи - в один контейнер, папір – в інший, окремий контейнер для загального сміття, яке не підлягає утилізації. Перед кожним будинком з-під землі стирчать три вериткальні труби з люками для сміття. Вони використовуються як своєрідні резервувари для тимчасового накопичення відходів. Сміття не вивозиться, а транспортується через підземний вакуумний трубопровід до загального переробного центру.

Біогаз із стічних вод

Ніщо не пропадає – навіть те сміття, яке не підлягає переробці. При його спаленні виробляється електроенергія та нагрівається вода для центрального опалення. Для цього використовуються очищені стічні води.

Коли вода пройшла крізь батареї у квартирах і офісах й охолола, вона слугує вже для охолодження кондиціонерів. Перед тим, як остаточно потрапити в Балтійське море, очищена вода ще крутить турбіну для виробництва струму. Стічні води приносять користь і перед їхнім очищенням – їхні випаровування є відмінним біогазом, яким, наприклад, заправляють міські автобуси.

Міське планування як екологічний фактор

Передумовою для такої інфраструктури, яку спорудили в Стокгольмі, є щільне міське планування, коли привабливі житлові масиви туляться на дуже обмеженій площі. Тільки якщо відстані між усіма системами будуть невеликі, вони працюватимуть ефективно, пояснив архітектор Стеллан Фрюксель. Він переконаний, що для того, аби вести нешкідливий для клімату спосіб життя слід шукати альтернативи як містам, які розтягуються у площі, так і односімейним будинкам.

Крім того, важливо мати добре розвинену систему громадського транспорту, аби спонукати людей пересідати з машини на автобус або трамвай. До речі, у Швеції навіть потяги використовують "зелену" енергію. Тому, наголосив Фрюксель, країна і має такі відмінні показники стосовно викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Автор: Ютта Швенґсбір / Володимир Медяний / Редактор: Наталя Неділько
dw-world.de

За вашу і нашу свободу!

На львівських святкуваннях 20–річчя падіння комунізму Вацлав Гавел побажав українцям «не поступатись злу», а Збігнєв Бжезінський — «еволюціонувати Росію»

Учора у Львові закінчилися урочистості зі святкування падіння «залізної завіси» — 20 років тому в Центральній та Східній Європі почали валитися комуністичні режими. Організували конференцію колишні та теперішні члени «Товариства Лева» — молодіжної організації, яка свого часу стала одним із двигунів антикомуністичного руху в Україні. Поговорити про минуле, а головним чином — про майбутнє, зібралися сотні безпосередніх учасників подій — з України, Польщі, Прибалтики та Білорусі. Приїхали легендарний революціонер Вітаутас Ландсбергіс та білоруський руйнівник совдепу Станіслав Шушкевич. Напутнє слово українцям передали, щоправда, у відео­зверненні, дві знакові постаті — американський геостратег Збігнєв Бжезінський та чехословацький практик революції Вацлав Гавел.

Львів місцем зустрічі обрали не випадково — адже саме це місто, як нагадав присутнім глава американського фонду підтримки демократії Карл Гершман, є «мультикультурним форпостом Європи на Сході». Саме у Львові влітку–1988 представники п’яти радянських республік заснували Координаційний комітет патріотичних рухів народів СРСР.

Пан Гершман нагадав, що революційне гасло «За нашу та вашу свободу» вперше використали демократи Польсько–литовського братства у пов­станні 1830 року на підтримку російських декабристів, і в оригіналі слоган було написано польською та російською мовами. Згодом він лунав в угорському повстанні 1848 року. Ці слова пролунали і в 1968 році, під час однієї з перших демократичних демонстрацій у Радянському Союзі, коли семеро російських дисидентів вийшли протестувати проти окупації Чехословаччини.

«Я завжди вважав, що Україна має права на свою незалежність. Це те, що має неодмінно статися, і коли це станеться, це означатиме кінець імперської системи, яка так багато років не давала українцям свободи», — сказав у своєму відеозверненні Збігнєв Бжезінський. Не оминув він й унікальної місії Львова. «Це місто для мене має особливе значення, бо мій батько у молодості воював у Львові в боях за залізничну станцію. Цей конфлікт був між поляками і українцями, а мій батько воював на польській стороні. Проте я чітко пам’ятаю: він завжди казав, що ця війна була братовбивчою. Ця війна була вигідна імперській державі, яка захопила Україну та хотіла захопити Польщу».

Зараз, за словами Бжезінського, імперії себе вичерпали і незалежність націй є правовою нормою, та й істинне громадянське суспільство і демократія не можуть існувати в імперській системі. Тож саме у незалежній демократичній Україні він побачив перспективу і для Росії: «Україна не лише в історичному, а й у геополітичному значенні є важливим компонентом подальшої еволюції Росії, яка може відігравати належну їй роль у співдружності націй як одна з провідних держав». Щоправда, для виконання цієї місії «Україні треба зберегти власну незалежність та поборотися за неї, особливо зараз, коли незалежність України є в більшій небезпеці, ніж 20 років тому». Саме з цього, на думку Бжезінського, українцям і варто зробити належні висновки щодо національної єдності, незалежності та права бути частиною
Європи.

Антін БОРКОВСЬКИЙ http://umoloda.kiev.ua/number/1521/158/53503/

27 October, 2009

Джемілєв заявив, що теракти в Криму готували російські спецслужби

Лідер Кримськотатарського Меджлісу Мустафа Джемілєв, посилаючись на джерела в дипломатичних колах, заявив, що за радикальними ісламістами, які готували його вбивство, стоять російські спецслужби.

"Усе, сказане міністром Юрієм Луценком, має під собою підстави. До Міністерства внутрішніх справ України надійшла інформація про те, що мене засудили до смерті, і вчора (26 жовтня) провели превентивні арешти", - зазначив лідер кримських татар.

Але, за його словами, "заарештованих навряд чи можна вважати ініціаторами майбутнього теракту і терактів взагалі". "Це неадекватні люди, з тих, які не визнають владу і рвуть паспорти. Але ці люди лише знаряддя. Наскільки мені відомо з дипломатичних джерел, розробляли план заворушень російські спецслужби, а конкретно - ГРУ (Головне розвідувальне управління РФ), виконавцем в певній частині повинен був стати Рустам Кадиров, а ці люди - лише низова ланка".

Лідер Меджлісу також повідомив, що вчора він близько півгодини спілкувався з міністром внутрішніх справ, який запропонував йому охорону. "На що я сказав: якщо за цим вироком стояли великі держави, то додаткова охорона мені не допоможе, поки просто дайте дозвіл на носіння зброї моїй охороні", - розповів Джемілєв.

Що стосується суті конфлікту, зазначив політик, то, "дійсно, у Духовного управління мусульман України і радикальних ісламістських організацій є взаємне неприйняття". "Бо все запропоноване радикалами не має нічого спільного з ісламом. Власне кажучи, тут навіть слід говорити не про радикалізм, а про екстремізм, не відкидаючи терор", - сказав він.

"Кримськотатарський національний рух завжди, навіть у найважчі для нашого народу часи в умовах режиму СРСР, сповідував і сповідує принцип ненасильства. Тероризм ж - шлях у нікуди!", - підкреслив Джемілєв, зазначивши, що для нього "очевидно, що до створення подібних організацій в Україні можуть бути причетні ті держави, які не бажають зміцнення демократичної України".

"І ми, керівники кримськотатарського народу, першими заговорили про те, що Українська держава не може так легковажно, без узгодження з Духовним управлінням мусульман Криму, реєструвати всі релігійні організації", - також зазначив Джемілєв.

Крім того, він не відкидає, що сьогоднішня ситуація виникла ще й тому, що влада хотіла послабити монолітність кримськотатарського руху, розбивши його такими угрупованнями. "Ми знаємо про те, що серед українських чиновників є й такі, що сприяють створенню в Криму "паралельного" Муфтіята. Але, бажаючи послабити кримських татар, у результаті послабили державну безпеку. Зрозуміло, таких чиновники має бути покарано", - заявив Джемілєв.

Нагадаємо, 26 жовтня міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що активісти радикального руху Ат-Такфір валь-Хіджра готували ряд терактів у Криму, а також вбивство лідера Меджлісу кримських татар Мустафи Джемілєва. Крім того, Луценко розкритикував Президента Віктора Ющенка за блокаду міграційного законодавства. Зокрема, коментуючи діяльність радикального ісламського руху Ат-Такфір валь-Хіджра, він заявив, що "через Ющенка країна перетворюється на притулок терористів".

korespondent.net

Заявление 48 ученых: Прекратить преследование ученых и вмешательство в исторические исследования

Попытки регламентации и цензурирования исторических исследований недопустимы в свободной стране, противоречат Конституции Российской Федерации и основополагающим международным актам по правам человека. Научное сообщество не нуждается в чиновном контроле, партийном руководстве и бюрократических указаниях, от которых зависит возможность изложения собственной точки зрения, состязательной дискуссии или беспрепятственных занятий с архивными документами.

Академические институты достаточно авторитетны и самостоятельны, чтобы выступить квалифицированными экспертами в научной полемике, которую лишь дискредитируют любые "комиссии по борьбе с фальсификациями истории". В действительности подлинной фальсификации отечественной истории способствует закрытое хранение многих бесценных архивных материалов и новые попытки мифологизации недавнего прошлого.

В этой связи мы заявляем решительный протест в связи с возбуждением 13 сентября 2009 года следователем по особо важным делам следственного управления Следственного комитета при прокуратуре РФ по Архангельской области В. В. Шевченко уголовного дела против заведующего кафедрой "Отечественной истории" Поморского государственного университета, профессора, доктора исторических наук Михаила Николаевича Супруна и начальника Информационного центра (ИЦ) УВД по Архангельской области (АО) Александра Васильевича Дударева.

М. Н. Супрун подозревается в том, что якобы "из корыстных побуждений с целью последующего сбыта решил организовать и осуществить сбор и формирование в электронную базу данных сведений о репатриированных с территории Германии по окончании Второй мировой войны граждан СССР, являющихся этническими немцами и поляками, выселенных в административном порядке в период 1945–1956 годов на территорию Архангельской области (в дальнейшем спецпереселенцев)". В дальнейшем, М. Н. Супрун якобы "умышленно, путем уговоров склонил начальника ИЦ УВД АО А. В. Дударева обеспечить ему и указанным им лицам беспрепятственный доступ к проверочно-фильтрационным делам спецпереселенцев". А. В. Дударев подозревается в том, что "отдал указание подчиненным ему сотрудникам архива ИЦ УВД АО допускать в архив Супруна М. Н. и указанных тем лиц".

Впервые за многие минувшие десятилетия сотрудники следственных органов вновь произвели обыски у ученых-историков, изъяв не только электронные носители информации, но и документы, выявленные М. Н. Супруном в результате многолетних и кропотливых исследований в отечественных и зарубежных архивах.

Травмированы не только подозреваемые, но и члены их семей, близкие, ученики… Остановлен официальный важный проект по формированию базы данных о репрессированных, осуществлявшийся Поморским университетом и Немецким Красным Крестом.

Возмутительный характер этого чудовищного, псевдоправового действа, который наносит огромный ущерб имиджу России и научному историческому сообществу, не вызывает у нас сомнений.

На самом деле, в соответствии со статьей 18 Закона "О реабилитации жертв политических репрессий", "списки лиц, реабилитированных на основании настоящего Закона, с указанием основных биографических данных, обвинений, по которым они признаны реабилитированными, периодически публикуются органами печати". При этом дело против М. Н. Супруна и А. В. Дударева было возбуждено до окончания работ и публикации ими каких-либо сведений о репрессированных.

Фактически у нас на глазах создается опасный прецедент, на основании которого можно возбудить уголовное преследование любого историка, чьи исследования по каким-либо причинам покажутся неугодными или неудобными власти. В перспективе – это возвращение к самым мрачным временам в истории советского государства, сломанные судьбы и обесцененные научные труды.

Мы выражаем солидарность с нашими коллегами в Архангельске и заявляем об их моральной поддержке.

Сегодня безразличие представителей российского исторического сообщества к настоящему делу будет означать корпоративное предательство.

Необходимо прекратить преследование ученых и вмешательство в исторические исследования по надуманным поводам и предлогам. Мы требуем прекращения уголовного дела в отношении Михаила Николаевича Супруна и Александра Васильевича Дударева, принесения извинений причастными к нему официальными лицами, компенсации ученым нанесенного им морального ущерба и возвращения всех изъятых на обысках документов и материалов.

Борис Ананьич, академик РАН,

Рафаил Ганелин, член-корреспондент РАН, главный научный сотрудник Санкт-Петербургского Института истории РАН;

Доктора исторических наук:

Пётр Базанов, профессор Санкт-Петербургского государственного университета культуры и искусства,

Виктор Бердинских, профессор Вятского государственного университета,

Андрей Зубов, профессор МГИМО(У) МИД РФ,

Борис Колоницкий, ведущий научный сотрудник Санкт-Петербургского Института истории РАН,

Сергей Красильников, зав. кафедрой Отечественной истории Новосибирского государственного университета, ведущий научный сотрудник Института истории Сибирского отделения РАН,

Владимир Носков, зав. отделом Санкт-Петербургского Института истории РАН,

Николай Смирнов, зав. группой Санкт-Петербургского Института истории РАН,

Алексей Цамутали, ведущий научный сотрудник Санкт-Петербургского Института истории РАН, Александр Чистиков, зав. отделом Санкт-Петербургского Института истории РАН;

Кандидаты исторических наук:

Кирилл Александров, научный сотрудник (Санкт-Петербургский государственный университет),

Надежда Белова, преподаватель кафедры философии и истории Вологодского института права и философии,

Геннадий Бордюгов, руководитель Международного Совета Ассоциации исследователей российского общества (Москва),

Владимир Ведерников (Санкт-Петербург),

Александр Гогун, докторант кафедры истории Восточной Европы Университета им. А. Гумбольдта (Санкт-Петербург),

Борис Дубенцов, доцент, ученый секретарь Санкт-Петербургского Института истории РАН,

Надежда Игнатова, старший научный сотрудник Института языка и литературы Коми научного центра Уральского отделения РАН (Сыктывкар),

Николай Копосов, доктор философских наук, директор исследований Хельсинки-Коллегиум Хельсинского университета,

Александр Кузьминых, доцент кафедры философии и истории Вологодского института права и экономики,

Константин Обозный, (Псков),

Сергей Подболотов (Санкт-Петербург),

Алексей Раков, старший преподаватель кафедры истории России новейшего времени Историко-архивного института Российского государственного гуманитарного университета (Москва),

Михаил Рогачёв, главный редактор Коми республиканского мартиролога жертв массовых политических репрессий (Сыктывкар),

Борис Соколов, доктор филологических наук, член Русского ПЕН-Центра (Москва),

Никита Соколов, редактор отдела "Общество" журнала "New Times" (Москва),

Дина Хапаева, Хельсинки-Коллегиум Хельсинского университета,

Юрий Цурганов, доцент Российского государственного гуманитарного университета (Москва),

Владимир Черняев, Санкт-Петербургский Институт истории РАН,

Игорь Шауб, доцент кафедры западноевропейской и русской культуры исторического факультета Санкт-Петербургского государственного университета;

Яков Гордин, писатель, историк, главный редактор журнала "Звезда" (Санкт-Петербург),

полковник в отставке Валентин Ещенко, главный редактор журнала "Военно-исторический архив" (Москва),

полковник в отставке Лев Лопуховский, историк, кандидат военных наук (Москва);

Доктор Дитмар Нойтац, профессор Института Восточно-Европейских исследований Фрайбургского университета (Фрайбург),

Александр Потыльчак, доктор исторических наук , профессор, зав. кафедрой источниковедения и специальных исторических дисциплин Национального педагогического университета имени М. П. Драгоманова (Киев),

Доктор Анатолий Шмелёв, зам. куратора русских коллекций Гуверовского Института Стэнфордского университета (Пало-Альто),

Доктор Арон Шнеер, сотрудник мемориала Яд-Вашем (Иерусалим);

Доктор географических наук Павел Полян, профессор, ведущий научный сотрудник Института Географии РАН (Москва),

Доктор филологических наук Светлана Шешунова, профессор кафедры лингвистики Международного университета "Дубна",

Андрей Творогов, кандидат социологических наук, доцент кафедры философии и истории Вологодского института права и философии,

Роберт Битюгов, кандидат технических наук, доцент Санкт-Петербургского Института Машиностроения,

Вадим Белолугов, директор центра военных и военно-исторических исследований Гуманитарного университета (Екатеринбург),

Роман Биланчук, зав. отделом краеведения Вологодской областной универсальной научной библиотеки,

Николай Кедров, аспирант Санкт-Петербургского Института истории РАН,

Валентин Кожевников, соискатель кафедры Всеобщей истории Вологодского государственного педагогического университета,

Татьяна Мельник, историк-краевед, член Архангельского отделения Российского общества историков-архивистов, член Международной организации "Русский плен",

Александр Ефимов, историк, редактор издательства "Святая Гора" (Москва),

Владимир Сорокин, сценарист, драматург (Москва).

khpg.org.ua

Українська блогосфера стурбована можливим введенням цензури в інтернеті

Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект про посилення боротьби з розповсюдженням дитячої порнографії. Українські блогери та інтернет-провайдери обурені деякими пунктами законопроекту.

Дане рішення викликало гучний резонанс в українській блогосфері. Користувачі впевнені, що насправді депутати мають намір створити зручний інструмент контролю і тиску для захисту власних інтересів у мережі.

За словами юзера deinde, це інструмент для контролю за кожним, хто зайшов в інтернет з території України. Згідно із законом, що готується, провайдери зобов'язані записувати всі рухи тіла клієнтів в інтернеті, доповідати правоохоронцям про кожен незаконний ресурс і незаконні фізичні зусилля, а також обмежувати доступ клієнтів до незаконного контенту на вимогу правоохоронців. Більше того, закон зобов'язує самих клієнтів повідомляти про будь-який незаконний контент провайдерам або правоохоронцям.

Якщо ж припустити, що закон працюватиме і всі кинуться рапортувати про порушення, інтернет-користувачі вважають, що в Україні навіть половину такого потоку інформації обробляти нікому. За словами deinde, закон свідомо створює не працюючу систему, а ситуативний інструмент.

Крім того, користувачі звертають увагу на те, що в попередніх абзацах, що описують суть закону, жодного разу не спливає порнографія - і все тому, що зона дії закону, за їх словами, набагато ширша.

"Ситуація ж із компетентністю законодавців і регуляторів у сфері нових технологій не змінилася з 2005 року, коли Мінтрансзв'язку неабияк повеселила професійну громадськість наміром фіксувати в держреєстрі розмір сайтiв у байтах", - зазначають блогери.

Крім того, до некомпетентності в регульованій сфері додається ще й незнання норм законодавчого процесу, на що чітко вказує висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради. Цей документ прямим текстом не рекомендує приймати закон: "Метою закону в даному випадку має бути протидія створення і поширення порнографічної продукції, а не накладення покарань на тих людей, які є її "споживачами". До речі, багато таких "споживачів", яких пропонується карати, зокрема, і позбавленням волі на термін до п'яти років, самі є неповнолітніми. З урахуванням усього викладеного вважаємо, що даний законопроект у запропонованій редакції приймати недоцільно".

Більше того, противники прийняття цього закону звертають увагу на неправильне вживання термінології, невідповідність прийнятим Україною нормам міжнародного права. Раніше міжнародні експерти радили Україні поки що не поспішати реєструвати інтернет-ЗМІ.

Крім того, користувачі інтернету хотіли б отримати відповідь на питання: з урахуванням якого конкретно міжнародного досвіду, як це зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, розроблено запропоновані законодавцями заходи.

У зв'язку з цим стурбовані користувачі вирішили створити сайт, на якому розміщена інформація про недоцільність, на їх погляд, прийняття в цілому цього закону.

***

Крім того, погоджуючись з необхідністю посилення боротьби з дитячою порнографією, інтернет-провайдери одразу після голосування у Верховній Раді висловили свої претензії до документа. "Нам пропонується вести звичайне стеження за переміщенням клієнтів усередині мережі, що є порушенням конституційних прав і свобод", - заявила голова правління Інтернет-асоціації України Тетяна Попова.

З нею згоден і генеральний директор ЗАТ Датагруп Олександр Данченко, який повідомив Ъ-Украина, що провайдери Інтернет-послуг готові надавати інформацію про з'єднання клієнтів тільки "після відповідного подання правоохоронних органів або за рішенням суду".

"Це технічно слабореалізовано і ще менш реалізовано з точки зору доказової бази... В інтернеті, на відміну від телефонії, немає поняття ініціатор з'єднання, користувач може потрапити на ресурс не по своїй волі...", - повідомив агентству президент ТОВ Інтернет інвест доменний реєстратор Imena.UA, хостинг-провайдер Mirohost.NET, Київ) Олександр Ольшанський.

Він додав, що сучасні технології дозволяють завантажувати на комп'ютери користувачів файли, що містять інформацію порнографічного характеру і організувати його поширення.

Нагадаємо, за законопроект Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України щодо протидії розповсюдження дитячої порнографії проголосували 404 народні депутати.

korespondent.net

Глава британського МЗС підтримав вступ України і Туреччини в ЄС

Міністр закордонних справ Великобританії Девід Мілібенд заявив, що виступає за подальше розширення Євросоюзу.

У його статті, опублікованій у понеділок, 26 жовтня, у газеті Times, глава зовнішньополітичного відомства підкреслив, що "розширення ЄС стало важливою силою для поширення демократії".

"Нам треба рухатися далі. Західні Балкани, Туреччина, Україна: всі вони хочуть з часом вступити у ЄС. Ми повинні піти їм назустріч. На півдні, в Магрибі, нас просять не стільки про членство в ЄС, скільки про більш тісну співпрацю. І нам варто погодитися на це", - пише Мілібенд.

"ЄС далеко не ідеальний. Йому потрібні реформи. Але для їх проведення ЄС потребує Великобританії", - підкреслює глава МЗС Великобританії.

Зі свого боку, Times повідомляє, що Мілібенд підтримує кандидатуру колишнього британського прем'єра Тоні Блера на посаду президента Європейської ради. Цю посаду буде засновано після завершення ратифікації Лісабонського договору.

На думку міністра, призначення Блера президентом Європейської ради "було б корисним як для Великобританії, так і для Європи".

Нагадаємо, Президент Віктор Ющенко 30 вересня заявив, що "через кілька місяців буде підписано один із базових документів - угоду про асоціацію України та ЄС". А прем'єр-міністр Юлія Тимошенко 25 вересня зазначила, що "Україні важливо підписати угоду про асоціацію з ЄС до президентських виборів".

Проте, минулого тижня газета КоммерсантЪ-Украина із посиланням на свої джерела повідомила, що Угоду про асоціацію між Україною і Євросоюзом буде підписано не раніше 2011 року.

"Ми постійно чуємо і від перших осіб України, і від наших колег з МЗС, що Київ хоче скоріше завершити переговори. Але в понеділок наша переговорна група знов повідомить учасникам переговорів з вашого боку, що в грудні підписати угоду про асоціацію не вдасться. Розділ про зону вільної торгівлі, який є невід'ємною частиною угоди, залишається занадто сирим", - зізналося ЗМІ джерело в Єврокомісії.

korespondent.net

21 October, 2009

Скандал у Чехії: скільки коштує купити диплом?

У Чехії набирає обертів скандал довкола правничого факультету Пльзенського університету. У справі фігурують прізвища політиків, фальшиві дипломи та плагіат у дисертаціях.

У Чехії ще не було таких масштабних скандалів, пов'язаних зі сферою вищої освіти. Чеське міністерство освіти вже вдалося до небачених заходів, якими є тотальні перевірки у всіх університетах. Не виключають, що правничий факультет у Пльзні міністерство може закрити як такий, що не відповідає академічним вимогам. За попередніми даними, чотириста його випускників одержали дипломи після того, як провчилися на факультеті рік або й ще менше часу. Серед таких "випускників" місцеві ЗМІ називають прізвища відомих політиків, керівників поліції, суддів і прокурорів.

Дисертації урядовців фальшиві?

Останніми днями чеська преса велику увагу приділяла пошукам докторської дисертації колишнього прем'єр-міністра Станіслава Ґросса, якої не знайшлося у факультетській бібліотеці (як і ще тридцятьох дисертацій).

Колишній глава чеського уряду повідомив, що знайшов дублікат своєї дисертації, але журналісти газети Lidové noviny з'ясували, що це фальсифікат. Внаслідок численних звинувачень і викриттів вже пішов з посади декан правничого факультету у Пльзні та двоє його заступників, одного з яких було спіймано на плагіаті.

Міністерство освіти не виключає, що дипломи деяких пльзенських "випускників" можуть бути скасовані, а наукові ступені деяких "вчених юристів" визнають нечинними. А поліція не виключає, що правничий факультет Пльзенського університету міг бути лише однією ланкою великого злочинного ланцюга.

Автор: Микола Шатилов Редактор: Наталя Неділько | dw-world.de

Російські ЗМІ: Сотні тисяч людей у РФ ніколи не бачили м’яса й потерпають від голоду

Якщо споживання спирту перевищує 8 л на людину в рік – настає згасання етносу. Росія п’є утричі більше... Чи варто вірити повідомленням російських ЗМІ про Україну?..

Коли потрапляєш до Росії, тамтешні друзі та знайомі, які давно в нас в Україні не бували, накидаються з дивними запитаннями: «Як ви там без газу, без продуктів, голодні, без електрики, без зарплат і пенсій, у боргах як у шовках, усюди страйки, усі безробітні?» Починаєш пояснювати, що насправді тяжко, криза, але не гірше, ніж у них, – ображаються. «Либонь, соромно зізнаватися, хохлячий сину, от і брешеш. А РТР та ГРТ – завжди праві!»

Браття-москалі! Діліть ГРТ на вісім, а то й на стонадцять. Знаєте, насмикати всякого й подати певним чином можна легко і просто. Навіть коли смичеш із добре контрольованого російського інформаційного простору.

Нижче подам набір цитат – без усяких виправлень і додатків, просто зі скороченнями – із російських ЗМІ. От і подивіться, що у вас робиться, якщо судити з ваших же джерел.

У наведених нижче цитатах з непідконтрольних владі Інтернет-ресурсів ідеться про Росію. А тепер являєте, коли російські напівофіційні ЗМІ (телебачення й газети) беруться писати про становище в Україні...

Rin.ru: У РФ люди накладають на себе руки частіше, ніж гинуть у аваріях

«Понад 70 відсотків населення Росії живе в стані затяжного психоемоційного і соціального стресу, що викликає зростання депресій, реактивних психозів, тяжких неврозів, психосоматичних розладів і цілої низки внутрішніх захворювань.

До 2025 року наша країна втратить 11 мільйонів чоловік, – ідеться в новій доповіді ООН. Причиною демографічної катастрофи експерти називають низький рівень життя і непомірне споживання алкоголю.

Зарубіжні фахівці ввели в демографію новий термін – “російський хрест”. Він утворюється на графіці перетином лінії народжуваності, яка йде вниз, і лінії смертності, що йде вгору. З`явився ще один термін – “надсмертність”. Іноземці назвали феномен російської надсмертності “найбільш дивовижною подією в світовій охороні здоров`я”…

Усього лише за 7 начебто порівняно благополучних років, з 2002-го по 2009-тий, – нас стало менше на 3,3 мільйона.

Демографічна ситуація стає катастрофічною тому, що при невисокій народжуваності різко зросла смертність. Щорічно в дорожньо-транспортних пригодах гине до 35 тисяч росіян. Смертність від так званих побутових убивств, самогубств, травм у 5 разів вища, ніж у Європі. Безкоштовне медичне обслуговування нижче всякої критики. Здавалося б, забутий туберкульоз став буденною хворобою. У США з населенням 303 мільйони у 2007 році померло від туберкульозу 650 чоловік, а у нас, при населенні 142 мільйони, – 24 тисячі.

І, звичайно ж, горілка. Від серцево-судинних захворювань росіяни вмирають в 4 рази частіше, ніж громадяни Європейського Союзу...

Багато хвороб провокуються й поглиблюються психічним станом. Умовно кажучи, розрив серця – результат драм, кривд, перенесених у житті. І непомірне вживання алкоголю теж має чимось пояснюватися...

Іноземні фахівці обережно припускають, що російська надсмертність пов`язана з психологічними проблемами. Мовляв, за найрізноманітнішими опитуваннями росіяни стійко входять у список найнещасніших…

Вітчизняні соціологи термінами “щасливі” або “нещасні” не оперують. А висловлюються розгорнуто: “Понад 70 відсотків населення Росії живе в стані затяжного психоемоційного та соціального стресу, що спричиняє зростання депресій, реактивних психозів, важких неврозів, психосоматичних розладів і цілої низки внутрішніх захворювань...”

Ще наші соціологи використовують термін “фрустрація”. У фундаментальній доповіді Інституту комплексних соціальних досліджень ідеться про те, що дві третини бідних живуть з постійним відчуттям несправедливості всього навколишнього, з відчуттям повної своєї безпорадності. Вони не відчувають підтримки рідних і товаришів, упевнені, що ніхто не прийде їм на допомогу, коли щось трапиться. Усе це разом учені й називають іноземним словом “фрустрація” – тобто відчуття пригніченості, безвиході, моральної, психологічної, соціальної депресії. Яка часто доводить до самогубств. За кількістю суїцидів ми протягом багатьох років твердо займаємо друге місце у світі після Литви. Людей, що накладають на себе руки, у Росії більше, ніж жертв автокатастроф, – 41329 позаторік».

Труд: Сотні тисяч людей у Росії ніколи не бачили м’яса й потерпають від голоду

«Як стало відомо «Труду», цієї осені Міноборони не зможе призвати до армії близько 50 тисяч призовників «через хронічний дефіцит у вазі, спричинений недоїданням». Ще 20 тисяч новобранців-доходяг заради плану все ж таки відправлять до частин, де їх посилено відгодовуватимуть.

Колишній начальник Центральної військово-лікарської комісії (ЦВЛК) Міноборони полковник Віктор Красников зізнався «Труду», що навесні цього року через дефіцит маси тіла відстрочку служби отримали більш як 45 тисяч призовників.

Наприклад, деякі хлопці при зрості 187 см мали вагу 55 кг, хоча повинні були важити як мінімум 64 кг. Ще 20 тисяч доходяг усе-таки були призвані у війська, але їх тут же на три місяці відправили на відгодівлю, де їм давали додаткове харчування. «Багато хлопців тільки в частині вперше в житті їли вдосталь, а деякі з них раніше навіть не бачили м`яса», – розповів «Труду» заступник командира однієї з частин Московського військового округу Валерій Кумекін.

Військові медики вважають, що під час осіннього призову цього року кількість призовників з дефіцитом ваги сягне близько 50 тисяч чоловік.

«Реально недоїдаючих і голодних призовників буде ще більше, але заради плану Міноборони відправить до військ усіх хворих і з дефіцитом ваги», – заявила «Труду» відповідальний секретар Союзу комітетів солдатських матерів Росії Валентина Мельникова.

За даними Міноборони РФ, останніми роками проблеми зі здоров`ям через хронічне недоїдання відзначаються в 170 тисяч потенційних новобранців. За планом осіннього призову 2009 року, в армію призвуть 271 тисячу чоловік. У Міноборони прогнозують, що 20 тисяч із них, котрі не дотягли 3–5 кг до мінімально допустимого співвідношення зросту й ваги, доведеться відразу поставити після прибуття в частини на додаткове харчування.

Перший досвід у Росії по «штучному вигодовуванню» призовників був випробуваний у Муромському військкоматі Володимирської області ще в середині 1990-х років. Ось що про це розповів «Труду» колишній муромський воєнком Олександр Щавльов:

– З деяких пір серед призовників пішли одні хиляки, і їхні батьки благали узяти їх в армію, пояснюючи це тим, що вдома їх просто нічим годувати, – розповів офіцер. – Я домовився з районною лікарнею, і там змарнілим хлопцям виділили декілька палат, де вони отримували посилене харчування. Зараз військкомати вже нікого не догодовують, тому що ця проблема тепер покладена на командирів у військах.

На посилене харчування доходяг тільки у 2008 році Міноборони витратило 75 млн. рублів. Цього року, за прогнозами військових, витрати на ці цілі перевищать уже 80 млн. рублів».

КПРФ.ру: У Росії постійно вживають алкоголь 80% жінок і 90 % чоловіків


“Сьогодні в країні споживання алкоголю на душу населення, за різними оцінками, становить від 20 до 25 літрів чистого спирту! За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, якщо споживання чистого спирту перевищує 8 літрів на людину в рік – настає згасання етносу і це призводить до незворотних наслідків у генофонді. Виходить, що наш народ уже багато років п`є утричі більше від гранично допустимих норм. Але широкій громадськості ці цифри невідомі, оскільки замовчується й не доноситься до людей інформація про непоправну шкоду алкоголю. Навпаки, останні десятиліття йде масштабна активна пропаганда пиття, триває залучення до спиртного молоді за допомогою популяризації пива, малоалкогольних напоїв, які позиціонують як необхідні в соціумі напої. Хоча алкоголь, навіть у найменших дозах, завдає непоправної шкоди здоров`ю.

А подивіться, як ми п`ємо: сьогодні молодь у віці 11–24 роки, 80% у містах і 90% на селі, знайомі з алкоголем, регулярно вживають пиво з 12 років, вино – з 15, горілку – з 16 років. Серед дітей 12–16 років 5%, а серед молодих людей 17–25 років – уже удвічі більше: 10% алкоголіків. У цілому по Росії на обліку з цією проблемою стоять 2,6 мільйона чоловік. І це тільки те, що нам повідомляє офіційна статистика, реально все набагато страшніше. Сьогодні в Росії постійно вживають спиртне 80% жінок і 90 % чоловіків. За розрахунками, які не так важко провести, у нас у країні вже 25–30 мільйонів залежних від алкоголю людей, наших громадян. Ситуація катастрофічна! Це справжня війна, спрямована на знищення росіян, і на цій тихій війні гинуть сотні тисяч, мільйони людей, корінних жителів. Щорічно від хвороб, пов`язаних зі споживанням алкогольних напоїв, від нещасних випадків, алкогольних отруєнь ми втрачаємо близько мільйона чоловік».

Ведомости: Російська наука зазнала краху


«Група російських учених, які працюють за межами країни, звернулася до керівництва Росії з відкритим листом (уривок):

Ми вважаємо своїм обов`язком привернути вашу увагу до катастрофічного стану фундаментальної науки в Росії. Регрес триває, масштаби й гострота небезпеки цього процесу недооцінюються. Рівень фінансування російської науки різко контрастує з відповідними показниками розвинених країн. Величезною проблемою для Росії був і залишається масовий відтік учених за рубіж.

Протягом десятиліть у СРСР була створена потужна науково-технічна база й стійкі механізми її відтворення, включаючи відтворення кадрів. Саме ця база, своєрідна наукова тканина нашого суспільства, гарантувала науково-технічний прогрес і, врешті-решт, незалежність Росії. Розпад цієї тканини, що триває, призведе найближчим часом до повного розриву зв`язку між поколіннями науковців, зникненню науки світового рівня в Росії і втраті знань в катастрофічних масштабах…»

Читав російський Інтернет Микола Писарчук | unian.net

Українські розвідники похвалилися потужними можливостями

Дані української розвідки можуть допомогти економіці досягти європейського рівня.

Про це заявив голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

"З приводу ефективності використання даних розвідки - треба, щоб це оцінювали фахівці", - сказав він.

"Проте ці дані могли б послужити хорошою основою для попередження криз, економічних, енергетичних, фінансових, для дуже важливих досягнень у сфері нових технологій і виведення економіки на принциповий новий технологічний, передовий рівень, який би був не нижче, ніж європейський", - розповів Маломуж.

Він зазначив, що СЗР "надзвичайно ефективно розвиває" агентурний підрозділ.

"Ця робота проводилася і до нас, але ми зараз активізували цю роботу. У нас є потужні можливості в регіонах зі складною політичною ситуацією, особливо там, де загрози йдуть від терористичних організацій, центрів, де є наші економічні інтереси, інтереси безпеки", -- підкреслив Маломуж.

Що стосується науково-технічної розвідки, то, за словами глави СЗР, вона є однією з найкращих в світі.

"Ми можемо змагатися з розвідками Європи", - зазначив він.

Також Маломуж нагадав, що всі матеріали розвідки, аналітика у щоденному режимі надходять президенту, прем'єр-міністру, спікеру та іншим міністрам за профілями і за пріоритетними темами.

"При підготовці всіх візитів президента і прем'єр-міністра готуються з боку спецслужби відповідні матеріали, які успішно використовуються", - додав він.

Голова СЗР розповів, що служба "сприяє тим економічним, військово-технічним проектам, які дають колосальний прибуток".

"Тільки за цей рік розвідка сприяла тим проектам, які принесли державі 1 млрд. 800 млн. доларів", - сказав він.

За словами Маломужа, по лінії науково-технічної розвідки отримано близько 680 подяк від споживачів (це конструкторські бюро, заводи). "1800 громадян України ми звільнили цього року з зон гарячих конфліктів", - розповів Маломуж.

pravda.com.ua

Зрада Литвина: Спікер ВР закликав відмовитися від вступу в НАТО

Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступив за відмову України від вступу у НАТО. Один з депутатів від фракції блоку Литвина запропонував парламенту виключити з основних напрямів державної політики з питань національної безпеки набуття членства в НАТО.

"Ми повинні в усі зовнішньополітичні документи України внести відповідні зміни, що виключають положення щодо вступу країни в НАТО", - сказав спікер в інтерв'ю газеті Факти.

На думку Литвина, на сьогоднішній день Україна не має реальної перспективи вступу ні в НАТО, ані в Європейський Союз. Він вважає, що вступ України у міжнародні організації та укладання договорів, спрямованих на європейську і євроатлантичну інтеграцію, принесло країні більше проблем, ніж користі.

"Україна, після вступу у Світову організацію торгівлі (СОТ) перетворилася в ринок збуту низькосортних закордонних продуктів. Зараз знищуються залишки національного тваринництва. Далі: українською стороною підписано договір, і країна перетворилася на відстійник нелегалів", - підкреслив спікер.

Литвин запевнив, що зовнішньополітичний курс, що нав'язується владою з 2004 року, повністю провалився.

Водночас, депутат Верховної Ради від Блоку Литвина Сергій Гриневецький запропонував парламенту виключити з основних напрямів державної політики з питань національної безпеки України набуття членства в НАТО. Про це йдеться у законопроекті Про внесення змін до закону Про основи національної безпеки України (щодо пріоритетів національних інтересів), зареєстрованому в Раді.

Законопроектом пропонується закріпити, що основними напрямами державної політики з питань національної безпеки України є: забезпечення взаємовигідних відносин України із загальноєвропейською, євроатлантичною та регіональною системами колективної безпеки (шляхом постійного і насиченого діалогу, всебічного співробітництва у сферах, які становлять загальний інтерес), набуття членства в Європейському союзі.

Також пропонується закріпити, що пріоритетами національних інтересів України є: інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий і безпечний простір, розвиток рівноправних взаємовигідних відносин з іншими державами світу в інтересах України.

Згідно з чинним законодавством, основними напрямами державної політики з питань національної безпеки України є: забезпечення повноправної участі України в загальноєвропейській та регіональній системах колективної безпеки, набуття членства в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору (НАТО) при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Росією, іншими країнами Співдружності Незалежних Держав, а також з іншими державами світу.

Як повідомлялося, в інтерв'ю Фактам Володимир Литвин також виступив за продовження оренди баз в Криму Чорноморським флотом Росії після 2017 року.

korespondent.net

Портал для пошуку університету мрії

Молода німецька інтернет-фірма studdex.com допомагає студентам в усьому світі знайти підходяще місце для навчання за кордоном. Послуги поширюються також на літні школи й стипендії.

Світле приміщення на горищі одного з офісних будинків у центрі Берліна. Вся увага Фелікса Шульте та Лукаса Вреде прикута до настільного футболу, точніше – до збирання стола для цієї розваги. «Це вкрай важливо для нас, - пояснив Фелікс Шульте, - Річ у тім, що в нас працює багато програмістів, які цілий день сидять перед монітором. І для них важливо робити невеликі перерви, аби зіграти, наприклад, партію в настільний футбол».

Близько десяти працівників сидять за комп'ютерами й займаються тим, що розшукують і ставлять на веб-сторінку нові й нові університети. Власне в цьому й полягає головне завдання studdex.com: портал має допомогти студентам з усього світу швидко знайти для себе найбільш підходящий університет за кордоном. Фелікс Шульте вірить в успіх studdex, оскільки освіта – це важлива справа. «Навчання коштує чималих грошей і забирає три-чотири роки життя, а може й більше», - говорить він. І сюди слід додати ще й те, що таким чином визначається професійний шлях на наступні тридцять років.

З Казахстану - в Мексику

Ідея створити такий портал народилася тоді, коли його партнер і співзасновник фірми Лукас Вреде сам шукав для себе в інтернеті можливості для навчання за кордоном. Він був близький до розпачу, оскільки не міг знайти сторінку, яка б порівнювала університети. Тоді разом зі своїм другом дитинства, Феліксом, нині 25-річні юнаки й вирішили розробити власну пошукову машину – studdex.com. Швидко склали бізнес-план, знайшли інвесторів, Лукас полишив посаду проектного менеджера в Лондоні, Фелікс кинув вивчати економіку. І нарешті після річної підготовки три місяці тому веб-сторінка запрацювала.

Першим, хто знайшов для себе закордонний університет і вступив, був студент з Казахстану. Він тепер відправився на навчання до Мексики. «Цей юнак був дуже вдячний. Його університет у Казахстані не мав партнерства з мексиканською Альма-матер, але завдяки нам такий обмін став можливим», - сказав Лукас Вреде. «Без studdex цей студент мабуть ніколи б туди не потрапив».

Посередницькі послуги розширюються

Studdex допомагає планувати не тільки навчання в іноземному університеті, але також знаходить і резервує літні школи або мовні курси. В спеціальній пошуковій масці треба внести свої бажання стосовно навчання й країни. Щойно знайдено підходящий університет, через інтернет безплатно можна направити в Альма-матер свою заяву про прийом до ВНЗ.

Нині сторінка studdex домовилася про співпрацю із 150 університетами. Кожного тижня база даних поповнюється в середньому вісьмома новими вишами. Коли студента прийняли до університету і він заплатив збір за навчання, тоді Альма-матер відраховує певну частину суми берлінським підприємцям. З цього обидва засновники порталу й живуть.

Amazon для освіти

Ще одним видом сервісу, який пропонує studdex, є надання інформації про країну, систему освіти й можливості дістати стипендії. Про важливість таких деталей Фелікс Шульте й Лукас Вреде знають з власного досвіду. Так склалося, що через примхи долі їм доводилося жити в Дубаї, Великобританії, США, Чехії. «Ми помітили, що закордонний досвід допомагає людині рухатися далі», - поділився своїми думками Лукас Вреде. «Знайомишся з іншими людьми, іншими культурами, розширюєш свій кругозір. Крім того, починаєш краще розуміти глобальну економіку, стаєш толерантнішим до інших культур».

Не дивно, що й команда, яка працює в studdex, теж є досить різнобарвною: працівники походять з Польщі, Італії, Єгипту. Робоча мова, звичайно, англійська. Це входить до концепції амбітних засновників порталу. Зрештою studdex.com має стати першою адресою, що стосується надання послуг з пошуку місця для навчання. Фелікс Шульте мріє, що портал з часом перетвориться на своєрідний Amazon, який торгуватиме, однак, не книгами, а освітою.

Автор: Лідія Ляйперт / Володимир Медяний / Редактор: Євген Тейзе / dw-world.de

Зрада Литвина: Спікер Парламенту України хоче залишити російський флот у Криму

Спікер парламенту Володимир Литвин вважає, що варто продовжити оренду баз у Криму російським Чорноморським флотом.

Про це він заявив в інтерв'ю газеті Факти.

"Треба зробити все, щоб Чорноморський флот Російської Федерації продовжив оренду баз у Криму і після 2017 року на взаємовигідних умовах", - заявив Литвин.

"ЧФ РФ має виступати однією з гарантій нашої безпеки. Щоб не кортіло комусь випробувати на міцність Україну", - пояснив спікер.

Він також вважає, що курс нинішньої влади на вступ у НАТО привів до того, що Росія почала закриватися від нас, згортати взаємодію.

"Якщо Україна вступає в НАТО, то як наші вчені, наприклад з "Южмашу", будуть обслуговувати ядерні щити Росії? Це ж секретна інформація, питання безпеки. Звичайно, Росія буде відгороджуватися від нас", - сказав він.

pravda.com.ua

На границу с Украиной сгоняют российские разведвойска

На днях жители воинского гарнизонного города Шаталова в Смоленской области (РФ) были ознакомлены с рассекреченной директивой министра обороны России под номером Д-011 о передислокации 47-ого разведывательного авиаполка на украинскую границу в Воронеж.

Авиаполк должен войти в состав семитысячной авиабазы.

Ни российское Министерство обороны, ни командование гарнизона никак не комментируют ситуацию. Видеосъемки в городке строго запрещены.

Переброска войск к украинской границе осуществляется неожиданно и настолько быстрыми, необъяснимыми в мирное время темпами, что в Воронеже ничего не успели подготовить для приема авиабазы.

По приказу командования в Воронеж переехали только офицеры, без семей. Шаталовские летчики не представляли, в каких ужасных условиях они окажутся на новом месте службы. Их даже не вышел встречать командир базы.

Летчиков привезли и показали казарму — голые койки, даже матрацев нет. Других летчиков загнали в санчасть, где нет «ни потолка, ни пола».

Недовольны и оставшееся не в удел вольнонаемные с «гражданки» города Шаталова.

«Четыре тысячи народу не знают, как нам дальше жить, неужто всем огонь и воду придется снова пережить», - декламирует жительница Шаталова. Свое отчаяние она выразила в стихах.

Вывод авиаполка так или иначе коснулся каждого жителя городка. Большая часть людей работала в системе технического и бытового обслуживания полка. В Шаталове уже прокатилась первая волна увольнений, сообщает телеканал Вести.

censor.net.ua

20 October, 2009

Правозахисники: українців менше продають за кордон. Рабство тепер процвітає вдома

Україна продемонструвала прогрес у боротьбі проти продажу людей в рабство за кордон. Але тепер спостерігається зростання випадків трудового та іншого поневолення українців всередині держави, заявляють правозахисники.

Виступаючи з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, представники правозахисних організацій та Міжнародної організації праці звернули увагу влади, преси та громадськості до продажу людей в рабство в Україні. Президент правозахисного центру "Ла Страда - Україна" Катерина Левченко зазначила, що країні слід продовжити адаптацію національного законодавства до ратифікованих парламентом міжнародних конвенцій. Зокрема – запровадити термін "продаж у рабство" в систему національної юриспруденції. За словами Левченко, найбільш розповсюджена в державі форма торгівлі людьми - це незаконна трудова експлуатація, від якої найчастіше потерпають чоловіки.

Рабство поширюється в Україні

Дедалі більше українців працює у рабських умовах Голова Держдепартаменту з нагляду за дотриманням законодавства про працю Володимир Сумовський визнав зростання кількості випадків порушення трудового законодавства: "Вісім відсотків найманих працівників фактично працюють в рабстві, на сьогоднішній день". Представниця Міжнародної організації з міграції Оксана Горбунова повідомила, що згідно з проведеним дослідженням, внутрішня торгівля людьми не менш поширена, ніж продаж людей в рабство за кордон. Особливо небезпечною, за її словами, є практика трудової експлуатації дітей, примус до жебрацтва хворих та інвалідів, а також використання в якості трудових рабів працівників, які потерпають від безробіття під час економічної кризи.

Автор: Олександр Савицький Редактор: Євген Тейзе | dw-world.de

У США дозволили вживати марихуану

США не переслідуватимуть за вживання марихуани в медичних цілях у тих штатах, де подібне лікування дозволено законом.

Вживання марихуани в лікувальних цілях, в основному як болезаспокійливий засіб, сьогодні легалізовано в 14 американських штатах.

Дозвіл використовувати марихуану в медичних цілях у деяких штатах говорить про пом'якшення політики Вашингтона в цьому питанні і ще раз підтверджує зміну курсу в порівнянні з попередньою адміністрацією.

Екс-президент США Джордж Буш навпаки намагався посилити боротьбу з марихуаною на федеральному рівні незалежно від законів окремих штатів.

Нагадаємо, у березні цього року в штаті Нью-Мексико департамент охорони здоров'я видав некомерційній організації ліцензію на вирощування та продаж коноплі, призначеної для використання в медичних цілях. Це перша подібна організація, діяльність якої схвалено урядом штату.

***

Згідно із доповіддю Управління ООН по боротьбі з наркотиками і злочинністю (УНЗ), марихуана є найбільш поширеним наркотиком у світі. У різних країнах марихуану вживають від 143 млн до 190 млн осіб.

korespondent.net

Березовський: Тимошенко з ФСБ намагається прив'язати мене до скандалу

Російський олігарх Борис Березовський підозрює, що його намагаються прив'язати до скандалу навколо розбещення дітей в Україні люди з ФСБ і Юлія Тимошенко.

Про це він заявив газеті "Сегодня", коментуючи припущення, що Березовський причетний до роздмухування цього скандалу напередодні виборів.

"Мені важко це коментувати. Але те, що я читав в українській пресі... У мене складається враження, що люди, які намагаються мене прив'язати до скандалу, пов'язані з ФСБ, бо це типовий гебістський прийом у всіх гріхах звинувачувати мене", - сказав він.

"Це стандартний прийом, відпрацьований за ті 9 років, протягом яких я не живу в Росії. Тому це наводить мене на думку, що ці люди працюють спільно з ФСБ", - заявив Березовський.

"Мені, до речі, раніше багато хто неодноразово говорив, що деякі українські політики працюють спільно з ФСБ. І їхня поведінка під час скандалу є підтвердженням такому припущенню", - додав бізнесмен, який живе в Англії.

При цьому він підтвердив, що знайомий із Артемом Дегтярьовим, який, за інформацією "УП", очолює українське відділення "Міжнародного фонду громадянських свобод" Березовського.

"Звісно, я його знаю. Він дійсно очолює відділення в Україні названого вами фонду", - сказав бізнесмен, і підтвердив, що чув раніше про Полюховичів:

"Наскільки я пам'ятаю, Артем десь місяці чотири тому говорив про проблему з його (обвинувачуваного Дмитра Полюховича) прийомними дітьми, але не вдавався в подробиці. Я тоді не надав цьому значення. Про це я зараз шкодую. Але в той момент я не дуже розумів, що діється. Я не вник у цю історію, а сьогодні дізнаюся про неї з преси".

При цьому на запитання, чи підтримує він відносини з прем'єром України Юлією Тимошенко, російський олігарх, який живе в Англії, відповів: "Я х нею ні прямо, ні через посередників давно не спілкувався".

"Свого часу я підтримував їхній союз із Віктором Ющенком під час "помаранчевої революції". Я був категорично проти їхнього розриву і розумів, хто це робить і кому це вигідно. Вигідно це тим силам, яким невигідна незалежна Україна. І, на жаль, з мого погляду, Юлія Володимирівна загралася", - сказав Березовський.

"І таким прикладом загравання з тими, хто тягне Україну назад, була спроба створення коаліції разом із Партією Регіонів. І я тоді абсолютно відкрито сформулював своє негативне ставлення до цієї історії. З мого погляду, Тимошенко більше піклується про те, як отримати владу, ніж про інтереси народу України", - зазначив він.

"Сьогоднішня історія навколо зґвалтування дітей тільки підтверджує моє припущення, що саме так влаштована Юлія Володимирівна. Замість того, щоб рішуче відмежуватися від депутатів її фракції, яких звинувачують, принаймні, до з'ясування всіх обставин, вона заграє з тими, хто пов'язаний із ФСБ, і намагається прив'язати мене до скандалу", - заявив Березовський.

pravda.com.ua

19 October, 2009

Der Standaard: Я почуваюсь іноді покинутим у важку хвилину. Інтерв'ю Ющенка

Для країн ЄС ясно, що членами Євросоюзу стануть балканські країни. Туреччина - ще невідомо. Але після цього розширення закінчиться. Проте Віктор Ющенко не здається: "ми робимо успіхи на шляху до членства", пише бельгійська газета De Standaard.

Віктор Ющенко, герой спрямованої проти проросійського політика Віктора Януковича помаранчевої революції 2004-2005 рр.., якою він керував разом з Юлією Тимошенко, зараз бореться за своє політичне майбутнє: у січні 2010 р. мають відбутися президентські вибори і згідно з опитуваннями, його шанси на переобрання невисокі. Необхідно погодитися, що європейці могли б більше підтримати його в політичному плані: двері до членства в ЄС залишаються на замку, а такі країни, як Франція і Німеччина, і чути не хочуть про членство України в НАТО.

Під час свого візиту до Брюсселю Ющенко зазначив, що почувається покинутим іноді Заходом у важку хвилину, хоча він виглядає сильним. "Наші відносини з Євросоюзом набагато кращі, ніж 4 роки тому. Через кілька місяців ми підпишемо Угоду про асоціацію, яку підписували всі країни, що стали членами ЄС. Ми робимо успіхи на шляху до членства в Євросоюзі. Я глибоко переконаний, що ЄС - унікальний проект всесвітнього значення і завжди буде мати перспективи в майбутньому ".

- Але ж ви не отримали поки що жодних обіцянок щодо вступу в ЄС.

- За останні 4 роки ми досягли успіхів у конкретних областях: ми маємо врегульований візовий режим, у 2005 р. - приєдналися до Болонського процесу в галузі освіти, ми ведемо переговори про об'єднання енергетичних систем. Це інтеграція. Було б наївним оцінювати якість наші відносини за конкретною датою вступу. Ми повинні консолідувати структуру інтеграції і для цього показати громадянам ЄС, що Україна є важливою для їхнього життя і безпеки.

В міру того, як Україна буде ставати більш важливою для Європи, ми поступово прийдемо до ситуації, коли нас будуть пов'язувати десятки проектів. Тоді залишиться лише одне питання: "якщо Україна настільки важлива для Європи, то чому вона ще не член ЄС?"

- Відносини між Україною і Росією напружені. На нещодавній конференції в Ялті зі східноєвропейськими лідерами і представниками інтелектуальної еліти піднімалося питання "Чи буде війна між Україною та Росією?" Чи є ситуація настільки драматичною?

- Війни з Росією не буде. Проблема стосується не відносин України з Росією. Чи кращі відносини Росії й України, ніж Росії та Естонії? Чи немає у Литви та Польщі проблем з Росією? Чи можна назвати нормальними відносини истостями. Кожна країна, яка розвиває свою політику на демократичних засадах і має кордон з Росією, буде мати складнощі з Москвою. Чи погані Президенти всіх цих країн? Чи це тому, що вони хочуть, щоб політика їхніх країн була заснована на європейських цінностях?

- Але російський президент Медведєв робить вигляд, що Вас не існує. Минулого тижня на саміті СНД він навіть не захотів потиснути Вам руку.

Ця історія - неправда. Я не хочу, щоб саміт викликав якісь романтичні почуття, але ми потиснули руки один одному. Що важливо, так це європейські цінності, які ми повинні захищати. Було б великою помилкою бачити в конфлікті між Грузією та Росією в минулому році тільки двосторонній конфлікт. Це був конфлікт між різними системами цінностей. Ми повинні бути досить сміливими, щоб розвивати і захищати демократичні цінності. В іншому випадку ми повинні проковтнути все спокійно і спостерігати, як основний принцип територіального суверенітету з року в рік втрачає своє значення.

- Чи не почуваєтесь Ви іноді покинутим західними країнами? Наприклад коли мова йде про членство в НАТО, на що у Вас поки що немає впевненої перспективи.

- Іноді так. Але мова йде не про мою особисту позицію. Чим більша територія, яка підпадає під загальноєвропейську політику безпеки, тим ця політика ефективніше. Європейські політики повинні зрозуміти, що переваги будуть не тільки в України. Поширення європейських цінностей на схід вигідне в першу чергу самій Європі. Інші думки короткозорі. Щиро ми віримо у європейські цінності? Чи європейці хочуть заглядати за паркан і дивитися, як одна з європейських країн занурюється в атмосферу нестабільності?

- Але США, очевидно, вірять більше, ніж європейські країни, в приєднання України до НАТО?

Поширення європейських цінностей на схід вигідне в першу чергу самій Європі. Чи європейці хочуть заглядати за паркан і дивитися, як одна з європейських країн занурюється в атмосферу нестабільності?
-Я думаю, це вірно. Європейці вважають свою безпеку чимось другорядним. Я не часто бачу реальну причетність європейців до цієї сфери.

- Помаранчева революція викликала великий ентузіазм також на Заході. Але мрія змінилася розчаруванням, коли ваша з Юлією Тимошенко команда розпалася. Ви перебуваєте в постійній боротьбі за владу.

- Це дуже примітивна точка зору. Чого ми досягли з 2004 року? Наш ВВП подвоївся, ми збільшили вдесятеро мінімальну пенсію, заробітна плата збільшилася в чотири рази. Ми потроїли витрати на соціальну політику. Чи є це причиною для розчарування?

Коли я вступив на посаду, в Україні було 7,5 млрд. доларів США іноземних інвестицій, зараз ми маємо 38 млрд. доларів. Це розчаровує?
Українці вийшли 4,5 років тому на вулиці, так як не існувало свободи слова і не було вільної преси. Зараз Президент - найбільш критикована особа в Україні. Раніше ми не могли вільно обирати. З того часу двічі відбувалися парламентські вибори і кожного разу перемагала опозиція. Це викликає розчарування?

- Але ми говоримо про Ваші погані відносини з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко.

Коли я стояв на Майдані Незалежності під час демонстрацій, Тимошенко стояла позаду мене. Навколо нас були десятки інших політиків. Коли я прийшов до влади, я призначив їх на посади. Тимошенко була прем'єр-міністром. Але через шість місяців економічне зростання упало через її популізм і невірну економічну політику. Одна справа стояти на площі і викрикувати гасла. Бути відповідальним за соціальний і економічний розвиток - зовсім інше. Це не конфлікт між особистостями, а конфлікт ідеологій і цінностей. Я виступаю за європейську політику і ринкову економіку, вона - за соціалістичне управління вчорашнього дня і популізм.

korespondent.net

Страсбург закликав Україну провести реформу юстиції

Європейський суд з прав людини в Страсбурзі закликав Україну упродовж року реформувати систему юстиції. Мета – гарантувати громадянам виконання вироків та запровадження ефективного механізму скарг.

15 жовтня 2009 р. стало відомо, що судді задовольнили позов проти держави Україна 52-річного колишнього військового, який має російське громадянство і живе в Москві. Українська держава попри однозначні судові вироки вже вісім років не доплачує йому пенсію. В Україні чоловіку повідомили, що в армії немає грошей. Суд у Страсбурзі зобов’язав уряд у Києві виплатити чоловіку заборговану суму плюс відсотки.

Суд з прав людини вже ухвалював схожі вироки проти України. За словами суддів, зараз у Страсбурзі розглядаються близько 1400 позовів від українців, які не змогли домогтися виконання судових вироків на батьківщині. Вони просто не виконуються, обурюються судді в Страсбурзі.

Як стало відомо в четвер, Європейський суд з прав людини ухвалив рішення по ще кількох зверненнях від українців. Серед них – скарга ув’язненого на те, що в тюрмі відкрили адресований йому лист із Страсбурга; скарга громадянки Білорусі, яку на її думку незаконно затримали в Україні за підозрою в перемитництві, або скарга хворого на рак в’язня, якому не було надано медичного обслуговування.

dw-world.de

18 October, 2009

УССР в дії: У Донецьку міліція розігнала мітинг прихильників УПА

Співробітники міліції розганяли мітинг прибічників УПА у центрі Донецька.

Про це повідомляють РІА Новости і РБК.

Представники організації Патріот України зібралися біля пам’ятника Олександру Пушкіну з метою провести акцію на честь створення ОУН-УПА.

Як повідомив керівник прес-служби Донецької міської ради Максим Ровинський, проведення акції раніше не було дозволене.

"Напередодні ці організації подали заявку на проведення цього заходу, але суд їм заборонив його проводити", - повідомив Ровинський.

Коли активісти організації почали розгортати гасла, співробітники міліції присікли спроби проведення акції.

РБК повідомляє, що трьох активістів було затримано.

"Після цього учасники акції вирушили до пам’ятника поету Тарасу Шевченку. Там проте зустріли відсіч представників Комуністичної партії України і Блоку Наталі Вітренко і були змушені розійтися"- повідомляє кореспондент РІА-Новости.

"Колона приблизно з 25-30 осіб намагалася прорватися до пам’ятника Шевченка, після чого була зупинена лівими і зав’язалася бійка. Кількість постраждалих наразі невідома"- передає РБК.

Раніше, 14 жовтня повідомлялося, що Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позов Харківської міськради до обласної організації Конгресу українських націоналістів, заборонивши КУНу та іншим учасникам акції проводити 14 жовтня масові заходи, присвячені створенню УПА.

Нагадаємо, 15 жовтня виповнилося 50 років з дня вбивства керівника ОУН Степана Бандери.

korespondent.net

17 October, 2009

Чехію і Словаччину засипає снігом: є людські жертви

У Чехії і Словаччині тривають сильні снігопади, сьогодні представники правоохоронних органів повідомили про перші жертви холодів, що наступили передчасно для цієї пори року. Повідомляється про загибель двох чоловік, передає ІТАР-ТАСС.

Найбільш критична ситуація спостерігається в районі міста Поважська-Бистриця. Заметами засипані під`їзні шляхи до кількох населених пунктів, жителі яких практично відрізані від зовнішнього світу.

Снігопади супроводжуються поривами сильного вітру. Викорчувано тисячі дерев. Порвано лінії електропередач. Через припинення енергопостачання в Чеській Республіці без електрики досі залишаються 40 тис. сімей.

У деяких регіонах Чехії замети заввишки досягають одного метра. Снігопади стали причиною припинення залізничного сполучення у гірських районах країни.

unian.net

16 October, 2009

Правовий статус трудящих-мігрантів: моніторинг проблем і порушень

22-23 жовтня у м. Ургуп, Туреччина, відбудеться засідання Консультативного комітету з питань Європейської конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів.

Це перше засідання в якому візьме участь представник України.

У зв’язку з цим, просимо Вас терміново (до понеділка) проінформувати про наявні
проблеми, порушення чи надати іншу інформацію стосовно невиконання країнами, в яких Ви перебуваєте, норм конвенції.

Текст конвенції доступний на сайті Верховної Ради України:
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=994_307

Список країн, які ратифікували Конвенцію можна подивитися на сайті Ради Європи: http://conventions.coe.int/Treaty/Commun/ChercheSig.asp?NT=093&CM=8&DF=16/10/2009&CL=ENG

Прохання, не звертати уваги на той факт, що країна, в якій Ви проживаєте, не є стороною Конвенції. Нам дуже важливо отримати об'єктивну інформацію, щоб зрозуміти ключові проблеми і підняти їх на засіданні Консультативного комітету.

Прохання надсилати інформацію на мейл: piliaiev@mail.ru і обов’язково скинути копії на: info@clapri.org та n_komisia@yahoo.com

Савіна М. | Nacionalna Komisia

УССР в дії: За відбитий ніс Леніна світить 5 років тюрми

П'ятьом активістам Конгресу українських націоналістів, які кувалдою відбили частину обличчя та руку скульптури Леніна у Києві, загрожує 5 років позбавлення волі.

Активістів - Миколу Коханівського, Андрія Тарасенка, Олександра Задорожного, Івана Срібного та Богдана Франта - судитимуть за двома статтями: хуліганство й незаконне пошкодження пам'ятки національного значення.

Між тим обвинувачувані не згодні з таким трактуванням, повідомляє Радіо "Свобода".

Хлопці подали скаргу до суду, оскільки вважають свої дії не хуліганськими, а ідейними. Крім того, їхній адвокат мотивує свою скаргу тим, що Кабмін вилучив пам'ятник Леніну зі списку пам'яток національного значення.

Нині ж доля пам'ятника в руках київської ради. Саме вона має вирішити, що надалі робити з монументом - реставрувати чи демонтувати

Однак Коханівський не вірить, що столична влада "ухвалить адекватне рішення", адже таким може бути лише одне - зносити.

"Я більше думаю, що за допомогою української громади цей пам'ятник буде знесений. Навіть я не думаю, я в цьому переконаний. Це лише один із заходів, який я там зробив. Я буду продовжувати боротьбу за українську самостійну соборну державу", - сказав активіст.

Водночас, як відомою, міський голова Леонід Черновецький підписав розпорядження про реставрацію пам'ятника Володимиру Леніну за рахунок коштів Компартії.

Чиновники КМДА критикують дії активістів КУН, але переконані, що пам'ятники радянським вождям, які чинили політичні репресії, таки треба демонтувати.

"Як громадянин і людина я розумію те, що він зробив. Тому що це нонсенс, коли бульвар Шевченка починається пам'ятником Леніна і закінчується пам'ятником Щорса. Як чиновник, я вважаю, що ми повинні їх демонтувати й зняти з центральних вулиць. Повідбивати носи і руки - це не найкраща позиція. Хлопця треба повинити й відпустити", - сказав заступник мара Києва Сергій Рудик.

Як відомо, раніше Рудик ініціював створення у Києві так званого Парку радянського періоду - своєрідного музею під відкритим небом - де поставити усі знесені пам'ятники радянським вождям.

maidan.org.ua

15 October, 2009

Кількість підлітків в Україні скоротилася на 10%

За даними Державної медичної статистики, в Україні чисельність підлітків скоротилася на 10%.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на відкритті VІ Конгресу педіатрів України повідомив директор Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, президент Асоціації педіатрів України Юрій АНТИПКІН.

За його словами, за такої ситуації залишається високою і зростає серед молоді поширюваність усіх захворювань. “Така тенденція свідчить, що у одного підлітка реєструється одразу кілька хвороб. Перше місце займають захворювання органів дихання”, - зазначив Ю.АНТИПКІН, наголосивши, що у структурі підліткових хвороб є певні гендерні відмінності - у юнаків перше місце посідають хвороби кістково-м’язової системи, у дівчат найчастіше фіксується сечостатева патологія (за рахунок зростання запальних захворювань нирок та розладів менструальної функції).

“Рівень здоров’я українських дівчат-підлітків набагато гірший, ніж у хлопців. У двох третин дівчат адаптаційні резерви організму оцінювалися як низькі, а це ж прошарок суспільства, який у найближчі роки має виконати материнську функцію”, - зауважив Ю.АНТИПКІН.

Він також наголосив, що найважливішими чинниками щодо зниження здоров’я та адаптаційного резерву підлітків є негативні складові способу їхнього життя, а саме: незадовільна рухова активність, нераціональний розподіл вільного часу, тривале сидіння за комп’ютером, перед телевізором, а також захоплення мобільним телефоном. “Дослідження біофізиків довели, що навіть 2-хвилинна розмова підлітків 11-13 років по мобільному телефону істотно змінює біоелектричну активність головного мозку, яка до норми повертається лише через дві години. А це призводить до того, що у дитини може змінюватися настрій, знижується засвоєння навчального матеріалу”, - сказав Ю.АНТИПКІН.

unian.net

Ющенко не сумнівається, що Україну пустять у Європу

Президент Віктор Ющенко не сумнівається, що Україна буде членом Європейського Союзу та НАТО.

Про це він заявив під час відкриття меморіальної дошки на честь надзвичайної дипломатичної місії України в Бельгії та Нідерландах 1919-1923 років, повідомляє прес-служба президента.

"У мене немає сумнівів, ми будемо членами ЄС, НАТО. Ми будемо учасниками всіх європейських проектів, бо це не тільки працює на наші інтереси - це працює на інтереси об'єднаної Європи, кожного громадянина нашого континенту", - сказав президент.

"Україна йде до європейської інтеграції, тому що вона завжди була європейською державою, українці завжди були європейцями", - заявив Ющенко.

Президент подякував за проведені архівні дослідження та зусилля, докладені задля встановлення меморіальної дошки, мера Брюсселя, бургомістра місцевої комуни та її мешканців.

Він нагадав, що УНР відкрила більше 20 дипломатичних представництв і одне з них вперше представило Українську державу в Бельгії 90 років тому.

Українська правда | pravda.com.ua

Професія журналіста вмирає

Юлія Мостова, головний редактор "Дзеркала тижня": Наша професія вмирає. Доларова цензура, в лінію якої останніми роками ввійшла Україна, є ганебнішою і огиднішою, ніж та, яку ми мали раніше, адміністративну, і яка виявлялася у темниках. Те, що існує зараз, за відсутності заборони, за відсутності страху бути звільненими, мене як громадянина, професіонала, людину пригнічує до неможливості.

Ми з вами - журналісти, а це - богообрана професія. Ми стоїмо на перемичці між владою, політикумом і суспільством. Тільки через нас люди, громадяни можуть дізнатися інформацію, яка впливає на їхнє життя, безпеку, на їхні рішення, на їхній вибір. І тільки через нас політики можуть дізнатися, що думають люди про те, що відбувається. Як тільки щось ламається у цій перемичці, у цьому пісочному годиннику, то спотворюється весь процес.

Я вважаю, на журналістах лежить дуже вагома частка відповідальності за те, що ми називаємо відповідальністю «помаранчевої команди», яка зрадила Майдан. Суспільство дозволили цій команді зрадити те, на що дало їй мандат. А в авангарді цієї зради суспільства перебували журналісти.

У мене немає ілюзій з приводу того, що в Україні з'явилася свобода слова. Як нею скористалися? Де серйозні аналітичні статті, де серйозні розслідування? Хто пише про те, як відбувається відмивання грошей «Нафтогазу», як відбувається це на Залізниці, Митниці, під час повернення ПДВ?

ЗМІ без плашок про рекламу друкують передвиборчу агітацію, рекламу, а де те, що я хочу почути для себе як громадянин, як виборець і читач, а не те, що я маю почути. Цього нема.

На Заході читач голосує грошима. Він купує видання, фаховості і авторитетності якого довіряє, наклад збільшується, реклама приходить. Є піар матеріали, але вони позначаються. Щоб здобути ексклюзив у політика, щоб поінформувати читача про його наміри, за це не треба платити гроші. Це журналісти бігають за кандидатами в президенти, у мери. Статті за гроші друкують з плашкою. Там люди мають вибір. Вони контролюють владу. Там є громадянське суспільство.

Наші непідготовлені люди дивляться телебачення. Чи дають журналісти можливість зрозуміти, брешуть політки з екрану чи говорять правду? Фільтрів немає ніяких. Ми не несемо ніякої відповідальності. Ми даємо інфікований інформаційний продукт, і люди його їдять.

Від нас з вами залежить, чи побачать люди інших осіб на різних рівнях. Від телебачення залежить, чи побачать люди альтернативу мерові, депутатам, президентові, прем'єру, міністрам.

Це ми привчили їх, що якщо немає скандалу, то дивитися не треба. Вони ненавидять тих, хто в них на устах, але якщо вони їх не бачать на екрані, то перемикають.

Ми дійшли до того, що навчили нашого громадянина обирати президента за співвідношенням талії і стегон. Вони нічого іншого вже не чекають. Цікавляться лише: чи викликає політичну ерекцію кандидат, чи не викликає? Чи гарно він говорить, чи не гарно? Чи задоволені ми тим, як нас обманули, чи ні, але всі хочуть бути обманутими. Це є збочення. Ось до чого ми прийшли.

Так ми втратили діалог, що змушує нас відчувати, що насправді відбувається в суспільстві.

Журналісти, не треба обманювати себе тим, що є криза, і тому все погано, а потім буде краще. Все набагато складніше і гірше, ніж видається.

Ми вбиваємо себе і державу тим, що мовчимо, терпимо, заробляємо на цих бідах якісь копійки. А люди гинуть самі по собі, вони деградують. Не треба мати ілюзій, що влада в усьому винна. Я вважаю, що суспільство принаймні не менше винне, ніж вона.

Я переконана, що запізно вже говорити, що риба гниє з голови. Вона вже майже вся згнила. Бо 82% громадян каже, що їм коли-небудь доводилося давати хабарі, а 95% при цьому вважає себе законослухняними громадянами. Тобто це вже не злочин.

Ми з вами винні в тому, що сталося після Майдану. Ми відпустили їх без завдання, без чітких вимог і контролю. Після Майдану відбувся консенсус: ті, хто стояв на сцені, пішли вимагати хабарі, ті, хто стояв перед сценою, пішли їх платити.

У нас так: якщо у фермера є проблема, то він не об'єднується з такими ж скривдженими фермерами і не йде відстоювати свої права, він йде шукати кума. А потім куми в міністерствах вирішують мільйонами своє питання, яке могло б бути вирішене у законний спосіб, і відповзають.

Ми так виживали під всіма чужими державами, які поки що для українського народу зробили більше, ніж своя українська держава. Будували заводи, колії, дороги, соціальне житло, адміністративні будинки.

А що буде далі? Спроба скасувати закон «Про політреформу», спроба закрутити гайки? Але вже все гниле. Іспанський чобіток вже сперли, а обценьки продали за залишковою вартістю. Не буде чим закручувати гайки, але спроба така буде. Вона загальмує все, що треба для розвитку.

Але це не буде добрим Майданом. Це буде захоплення центрів, адміністративних будівель, підпалення машин, мародерство... Тому що іншого шляху ніхто не залишив. Тому що влада і політеліта створені з бізнесу. Тому що бізнес - це ті люди, які займалися створенням первинного капіталу. Вони дуже швидко мислять, швидко приймають рішення, яким по-барабану національний, державний і суспільний інтерес.

Я не вірю в бізнес. Якби це був успадкований бізнес другим, навіть третім поколінням, можна було б розраховувати на якусь їхню громадянську свідомість. А цьому бізнесу не можна. Вони, навіть якщо й захочуть, то не зможуть.

Забудьте про Майдан. Чому тоді могли бути нормальними, людськими, з теплими очима. За руки триматися могли і ті, хто в хутрі, і ті, хто у болоньї. Куди воно все поділося? Чому нас вистачає лише на один поштовх, пшик - а далі вже все?

Звісно, у нас є можливість еволюціювати. Пройдуть роки, зміниться кілька поколінь, тут усе перегниє в плані ментальності. І на цьому перегної зійдуть справжні паростки, насичені європейським, демократичним хлорофілом, якщо тоді ще буде існувати ця сама Європа. Ми маємо багато часу на еволюцію, і могли б з цим змиритися, чекати, що виросте відмінне від Довгого і Яценюка покоління. Але в нас на кордоні - Росія. Це єдиний чинник, який не дає мені змиритися з фактом, що усе має перегнити на щось нове. Єдиний!

Невже класніше купити пральну машину «Арістон», ніж зробити ім'я в журналістиці? Я цього не розумію. Невже цікаво спілкуватися з прес-секретарями, ніж спілкуватися з тими, хто створює ці новини? Є ж різниця. Професія наша в цьому. Перше - це цікавість, а друге - гонор. Як можна без імені в журналістиці? Ім'я - це твій ключ, зокрема до впливу. Але якщо він лише в тебе, чи лише у п'ятьох-шістьох, то мало що можна відкрити, але якщо б усі були такими амбітними! Не існуватиме їх, а існуватиме тільки газета Ахметова, газета Пінчука, газета Гайдука чи Тимошенко.

ДТ вказувало на те, що відбувається у різних сферах. Нас не вистачало залізти скрізь, але ми називали речі своїми іменами.

Дмитро Табачник входить в число тих людей, які ніколи не з'являться на шпальтах ДТ. Йому компанію ще створює пан Медведчук. Я не можу допустити, щоб ДТ могло цікавитися, і множити думки людини, яка порвала мою країну. Не Янукович, не Кучма, а Медведчук, Грабовський, Павловський. Це були ті люди, які наганяли рейтинг кандидату від влади. Це вони порвали мою країну, яка не була дуже цілісною.

Насправді існують різні сценарії. Ми своєю слабкістю провокуємо Росію на рухи заради легкої здобичі. Я не знаю, що вони з нами спробують зробити: посилити економічну експансію, провокації на певних територіях, це може бути серйозне втручання чи дестабілізація внутрішньоукраїнськими силами, а її й дуже створювати не треба. Я не знаю, що вони зроблять, а може нічого не зроблять. Але я просто бачу, що ми ні до чого не готові. А сценарій розділу України гуляли давно, вперше чула ще 1999 року.

Я знаю, що у тому стані, які є зараз, ми не можемо серйозно, як мені здається, чинити громадянський опір. Хоча я дуже сподіваюся, що зможуть повернутися часи Тузли, коли всі як один об'єдналися - влада, опозиція, не мало значення. Зараз же я не знаю. Ми думаємо - ні. Ну, якщо війна, то ми - ні. Це в мирний час можна наліво ходити.

Ми якісь індивідуалісти - ви на заході, ми в центрі. Ми демократи, але індивідуалісти. А східняки все разом переживають. Але насправді це класно. Якби в Бітлах усі були Джонами Ленонами, вони ніколи б не стали Ліверпульською четвіркою. Вони різні, і ми різні, можна об'єднатися. А якщо ніяк, то може й справді вони - туди, ви - сюди, а ми - отуди. І все.

Страшно, що ми так просто про це говоримо, навіть в іронічному тоні. Я не маю відповіді. Є лише біль і нерозуміння, як ми всі могли до цього дійти. Ми ж із вами поранена нація. У нас розстріляли ген совісті, в нас вбили ген трудолюбства. У нас вбили ген звитяги. Бо з тих, хто не ховався за плечі, мало хто повернувся додому, байдуже, що в них на кокарді - зірочка чи тризуб. Ті, хто був попереду усіх, йшов атаку.

Кожен, кого ми знаходимо серед холостої породи, - самородок. Оцим мав займатися Ющенко. Знаходити носіїв цих генів. І Ющенко, і Тимошенко, і Янукович, кожен лідер має цим займатися. Нація завжди ділилася на козаків і гречкосіїв. Гречкосії завжди залишалися, виживали під чужими державами, російськими, австро-угорськими, польськими, татарськими. Вкрав - і добре. А козаки чинили спротив, їх ставало щораз менше. Таких треба знаходити, або ними ставати.

zaxid.net | telekritika.ua

Українські правозахисники попросили Європу прихистити дітей-жертв розбещення в Артеку

Вінницька правозахисна група попросила Генпрокуратуру перевірити законність розголошення чиновниками конфіденційної інформації про дітей, які є потерпілими у справі про розбещення неповнолітніх в Артеку.

Також правозахисники зазначили, що через ЗМІ подальше проживання цих дітей в Україні неможливе.

Як говориться в повідомленні правозахисної групи, правозахисники також закликали ЗМІ негайно вилучити будь-які персональні дані про потерпілих, оскільки, на їхню думку, ЗМІ, оприлюднюючи ці дані, завдали дітям непоправної моральної травми і завдали шкоди їх репутації.

"На превеликий жаль, Вінницька правозахисна група змушена визнати, що українські мас-медіа з подачі цинічних політиків і підлих чиновників свідомо переступили межу дозволеного правом, і завдали дітям-жертвам сексуального насильства непоправної шкоди, фактично зробивши неможливим їх подальше проживання в Україні", - сказано в повідомленні.

Також правозахисники вважають неприпустимим розголошення імен підозрюваних до рішення суду. На думку Вінницької групи, органи прокуратури повинні перешкоджати розголошенню персональної інформації про причетних до цієї справи осіб, у тому числі шляхом звернення до суду.

Правозахисна група також звернулася до іноземних держав, членів Ради Європи з проханням розглянути можливість переселення постраждалих дітей з України.

Як повідомлялося, вчора, 14 жовтня, Президент України зажадав від Генпрокуратури, МВС і СБУ забезпечити об'єктивне розслідування кримінальної справи про розбещення дітей в Артеку. А міністр внутрішніх справ Юрій Луценко повідомив, що слідство отримало свідчення про те, що до справи про розбещення дітей в Криму причетні народні депутати. Також глава МВС повідомив, що ще в квітні цього року у справі про розбещення двох неповнолітніх дітей, які відпочивали в Артеку, висунуто звинувачення і затримано батька цих дітей, а троє працівників дитячого центру проходять у справі як свідки.

Водночас, гендиректор Артека Борис Новожилов заявив, що міністр внутрішніх справ не мав розкривати подробиці кримінальної справи про розбещення дітей і закликав Президента усунути Луценка від виконання обов'язків. А працівники Артека зажадали зняти депутатську недоторканність і притягнути до відповідальності двох нардепів за заяви про зґвалтування неповнолітніх на території табору.

Нагадаємо, що першими про зґвалтування двох дітей високопоставленими чиновниками в Артеку офіційно заявив нардеп-регіонал Вадим Колесніченко. Після цього в інтернет-виданнях з'явилася копія депутатського звернення до Ющенка, автором якої нібито є нардеп-бютівець Григорій Омельченко, у якому було зазначено подробиці цієї справи, зокрема, названо підозрюваних й обвинувачуваних. Сам Омельченко заявив, що не знає, як це звернення потрапило в ЗМІ.

korespondent.net