27 October, 2009

Джемілєв заявив, що теракти в Криму готували російські спецслужби

Лідер Кримськотатарського Меджлісу Мустафа Джемілєв, посилаючись на джерела в дипломатичних колах, заявив, що за радикальними ісламістами, які готували його вбивство, стоять російські спецслужби.

"Усе, сказане міністром Юрієм Луценком, має під собою підстави. До Міністерства внутрішніх справ України надійшла інформація про те, що мене засудили до смерті, і вчора (26 жовтня) провели превентивні арешти", - зазначив лідер кримських татар.

Але, за його словами, "заарештованих навряд чи можна вважати ініціаторами майбутнього теракту і терактів взагалі". "Це неадекватні люди, з тих, які не визнають владу і рвуть паспорти. Але ці люди лише знаряддя. Наскільки мені відомо з дипломатичних джерел, розробляли план заворушень російські спецслужби, а конкретно - ГРУ (Головне розвідувальне управління РФ), виконавцем в певній частині повинен був стати Рустам Кадиров, а ці люди - лише низова ланка".

Лідер Меджлісу також повідомив, що вчора він близько півгодини спілкувався з міністром внутрішніх справ, який запропонував йому охорону. "На що я сказав: якщо за цим вироком стояли великі держави, то додаткова охорона мені не допоможе, поки просто дайте дозвіл на носіння зброї моїй охороні", - розповів Джемілєв.

Що стосується суті конфлікту, зазначив політик, то, "дійсно, у Духовного управління мусульман України і радикальних ісламістських організацій є взаємне неприйняття". "Бо все запропоноване радикалами не має нічого спільного з ісламом. Власне кажучи, тут навіть слід говорити не про радикалізм, а про екстремізм, не відкидаючи терор", - сказав він.

"Кримськотатарський національний рух завжди, навіть у найважчі для нашого народу часи в умовах режиму СРСР, сповідував і сповідує принцип ненасильства. Тероризм ж - шлях у нікуди!", - підкреслив Джемілєв, зазначивши, що для нього "очевидно, що до створення подібних організацій в Україні можуть бути причетні ті держави, які не бажають зміцнення демократичної України".

"І ми, керівники кримськотатарського народу, першими заговорили про те, що Українська держава не може так легковажно, без узгодження з Духовним управлінням мусульман Криму, реєструвати всі релігійні організації", - також зазначив Джемілєв.

Крім того, він не відкидає, що сьогоднішня ситуація виникла ще й тому, що влада хотіла послабити монолітність кримськотатарського руху, розбивши його такими угрупованнями. "Ми знаємо про те, що серед українських чиновників є й такі, що сприяють створенню в Криму "паралельного" Муфтіята. Але, бажаючи послабити кримських татар, у результаті послабили державну безпеку. Зрозуміло, таких чиновники має бути покарано", - заявив Джемілєв.

Нагадаємо, 26 жовтня міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що активісти радикального руху Ат-Такфір валь-Хіджра готували ряд терактів у Криму, а також вбивство лідера Меджлісу кримських татар Мустафи Джемілєва. Крім того, Луценко розкритикував Президента Віктора Ющенка за блокаду міграційного законодавства. Зокрема, коментуючи діяльність радикального ісламського руху Ат-Такфір валь-Хіджра, він заявив, що "через Ющенка країна перетворюється на притулок терористів".

korespondent.net

No comments: