10 May, 2010

У Польщі закликають створити міжнародну комісію щодо авіакатастрофи

Декілька неурядових організацій Польщі почали збір підписів під листом до голови уряду Дональда Туска із закликом створити міжнародну комісію експертів для розслідування причин авіакатастрофи президентського літака під Смоленськом.

Збір підписів розпочався в неділю, 9 травня, у Варшаві, де кілька тисяч людей зібралися біля канцелярії президента Польщі, щоб вшанувати пам'ять загиблих місяць тому високопоставлених посадових осіб, передає УНІАН.

Автори звернення до Туска назвали катастрофу літака Леха Качинського безпрецедентною в історії країни, що вимагає ще більш ретельного дослідження причин трагедії.

"Слідство, яке ведеться, викликає серйозні сумніви, чи використовувала польська влада всі можливості для ретельного з'ясування причин катастрофи Ту-154. Більшість доказів, у тому числі" чорні ящики ", залишаються в руках росіян. Польські прокурори і слідчі грають ... другорядну роль ", - йдеться в листі.


Автори послання також звернули увагу на те, що на місці катастрофи до цього часу можна знайти особисті речі жертв трагедії і уламки літака, назвавши цю ситуацію "скандальною".

Крім того, наголошується в листі, немає визначеності, чи копіювали російські спецслужби дані з електронних приладів, які були на борту президентського літака: "Такі недоробки викликають серйозне занепокоєння про безпеку нашої держави. З'являються також підозри, що справжні причини трагедії ніколи не стануть відомими" .

maidan.org.ua

No comments: