Кілька бійців загону міліції спеціального призначення (ЗМСП) Центрального федерального округу передали до редакції журналу The New Times листа із розповіддю про ліквідацію в Дагестані мирного жителя, якого командири загону видали за бойовика.
Листа до редакції передав відставний підполковник МВС Олексій Тухватулін, особисто знайомий з авторами звернення.
Мова в листі йде про події 2 грудня 2009, коли, за даними різних засобів масової інформації, в Назрані під час спецоперації був знищений бойовик Муслім Хамзаєв на прізвисько Хамза. Автори листа брали участь у спецоперації і стверджують, що підстав стріляти в Хамзаєва не було.
За їхньою версією, чоловік вибіг з будинку, де, імовірно, переховувалися бойовики, після чого в нього почали стріляти. Хамзаєв отримав поранення в ключицю і плече, його знайшли за слідами крові. Після затримання місцева міліція передала його московським загону спецназу, так як для дагестанських силовиків Хамзаєв не уявляв ніякого інтересу.
Командири московського загону, що перебували в Дагестані у відрядженні, підполковники В.Д. і К.О. (Їх повні імена в статті не наводяться) прийняли рішення усунути чоловіка, бо інакше їм би довелося нести покарання за неправомірне застосування зброї, пишуть бійці ОМСН. Він нібито був підірваний гранатою, а потім у нього кілька разів вистрілили. На місце смерті Хамзаєва привезли зброю і боєприпаси (за повідомленнями ЗМІ у бойовика при собі був автомат Калашникова, гранату та понад 300 патронів).
Редакція The New Times звернулася до управління МВС РФ Центрального федерального округу за коментарями і у відповідь на офіційний запит отримала повідомлення з прес-служби управління, в якому йдеться, що відомості в запиті носять "наклепницький, провокаційний характер" і не відповідають дійсності. У прес-службі також повідомили, що запит направлений до департаменту власної безпеки МВС, який і прийме в зв'язку з ним відповідні заходи.
За словами Мусаріпа Хамзаєва, брата загиблого, Муслім 2 грудня вийшов у двір будинку після того, як почув шум моторів, зброї в руках у нього не було. Він стверджує, що Муслім не був пов'язаний з незаконними бандформуваннями і володів цехом з виробництва тротуарної плитки.
Раніше The New Times неодноразово публікував листи співробітників правоохоронних органів зі скаргами на ті чи інші порушення їхнього керівництва. Найбільш резонансною стала стаття Раби ОМОНу, в основу якої лягло звернення бійців московського загону міліції особливого призначення. У зв'язку з публікацією на допит у правоохоронні органи була викликана головний редактор журналу Євгенія Альбац, а представники МВС назвали цю та кілька інших статей частиною кампанії з дискредитації ОМОНу і ЗМСП.
У зв'язку зі статтею в московському ОМОН була проведена перевірка, результати якої не підтвердили передані бійцями спецназу відомості.
korespondent.net
No comments:
Post a Comment