31 March, 2008

Алла Снігур: 5 хвилин про Україну – огляд за 31 березня

Щопонеділка о 19:25 на хвилях радіо Реґіна слухайте українське мовлення – огляд найважливіших подій останнього тижня в Україні та навколо неї. Доброго вечора. Вас вітає Алла Снігур.

Активіста Всеукраїнської громадської організації Альянс «Майдан» Тараса Токаря призначено членом Громадської ради з питань забезпечення прав людини при Головному управлінні МВС України у Полтавській області.

Днями відповідне рішення прийняв начальник ГУ МВС України у Полтавській області, генерал Михайло Цимбалюк після зустрічі з активістом Альянсу «Майдан». Під час зустрічі Тарас Токар навів приклади, де відверто порушуються права людини і, зокрема, дестабілізації роботи Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного, яка цього року відзначатиме своє 70-річчя.


Єдина політична партія, яку буде створено на базі Громадянського руху "Народна самооборона" і до складу якої увійдуть партії "Вперед, Україно!" і Християнсько-демократичний союз, повинна стати альтернативною Блоку Юлії Тимошенко.

Про це заявив журналістам міністр внутрішніх справ України, лідер "Народної самооборони" Юрій ЛУЦЕНКО під час робочого візиту до Грузії.

За його словами, зараз де-факто в Україні створена двопартійна система БЮТ і Партії регіонів.

"Головне в цьому випадку - чітко висунути суспільству зважену демократичну альтернативу, яка не страждатиме зайвим вождизмом", - зазначив Ю.Луценко. На запитання, коли буде створена ця партія, Луценко відповів, що зараз складно це прогнозувати. "Партія - це не міліція, не можна дати наказ", - сказав він.


Оголошено збір коштів на встановлення меморіальної дошки кобзарю Івану Іовичу Кучугурі-Кучеренку.

З огляду на цинічну зневагу Харківської обласної державної адміністрації і байдужість Харківської обласної ради до пам’яті визначного кобзаря І.О. Кучугури-Кучеренка, якого було знищено НКВС за обмовою Харківського обласного керівництва у 30-х роках ХХ ст., Фонд ім. Гната Хоткевича оголосив збір пожертв на встановлення у селищі Мурафа Харківської області меморіальної дошки відомому у світі подвижнику української традиційної культури. Меморіальну дошку встановлять на одному з адміністративних будинків у центрі Мурафи. Всіх жертводавців буде згадано у ювілейному виданні, присвяченому 130-річчю Кучугури-Кучеренка, а також у тематичних матеріалах ТV, радіо, друкованих і електронних засобів масової інформації в Україні і за кордоном.


Польща буде змушена переглянути угоду з Україною про малий прикордонний рух, якщо Єврокомісія знайде у документі порушення приписів ЄС.

Про це сказав заступник голови представництва Єврокомісії в Україні та Білорусі Дірк Шюбель в інтерв’ю "Німецькій хвилі". Проект польсько-української угоди про малий прикордонний рух Єврокомісія отримала 25 березня, тому європейські експерти не змогли ознайомитись з документом до його підписання 28 березня. Зараз угоду ретельно вивчають фахівці Єврокомісії, каже Шюбель. І вже є кілька зауважень до польської сторони, зокрема щодо делімітації прикордонної зони та медичного страхування мешканців, які збираються перетинати українсько-польський кордон. Сторони імовірно будуть змушені переглянути деякі пункти угоди про малий прикордонний рух, констатує Шюбель. Представник Єврокомісії зазначив, що зараз Єврокомісія не зробить виняток для Польщі та України, навіть враховуючи потребу у спільній підготовці до футбольного турніру Євро-2012.


Президент США Джордж Буш прилітає в Україну. Лідери України та Сполучених Штатів обговорять план дій між державами на найближчі два роки і підпишуть відповідні базові документи.

Обговорять і приєднання України до плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі. Це питання розглянуть на саміті НАТО в Бухаресті 2-4 квітня. Тож візит президента США напередодні цієї події у світі вже назвали знаковим. Американський лідер підтримує українську заявку і обіцяє переконувати і європейських лідерів. Під час візиту Джордж Буш зустрінеться і з лідером української опозиції, а також має виступити в одній із київських шкіл.


29 березня відбулося впорядкування київського парку «Сирецький гай», в якому взяли участь 300 киян з Нивок, Сирця, Подолу і Харківського масиву.

Окрім спілки підприємців «Сузір’я» допомогали киянам надавали працівники з прилеглих ЖЕКів. Всіх учасників акції об’єднала єдина мета – відродити зелений Київ. Загальним підсумком суботника стали 1000 мішків прибраного сміття. У міжнародному рейтингу найбрудніших міст за 2007 рік Київ опинився поруч з Лагосом (Нігерія) і Саной (Йемен), компанію йому склали ще кілька африканських міст (Кіншаса, Хартум, Луанда). В 2007 році рівень забруднення повітря в столиці на 15% перевищив середні показники по Україні. Найбільше в Києві повітря забруднює автотранспорт. Великих втрат навколишньому середовищу також завдають великі енергетичні підприємства - ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, філія заводу "Енергія" Київенерго", Дарницька ТЕЦ.


Ректори всіх українських вищих навчальних закладів до 19 квітня повинні подати міністру освіти відомості про те, в якому стані справи з викладанням предметів українською мовою.

Таку вимогу висунув до керівників вузів міністр освіти Іван Вакарчук на підсумковій колегії міністерства. Крім того, вузи повинні підготувати пояснювальні – чому досі використовується недержавна мова. Вакарчук також нагадав, що одним із найпріоритетніших завдань його відомства є впровадження у повному обсязі викладання у вищих навчальних закладах державної мови протягом 3 років.

Міністр освіти сказав, що відповідальність за виконання програми переходу на держмову лежатиме на вузах, які у контрактах з викладачами повинні прописати обов'язкове ведення навчання українською. Відповідно, якщо викладач цієї норми не дотримується, значить наявні порушення контракту з усіма наслідками, що випливають для працівника, такими наслідками може бути і звільнення.


Футбольний клуб Форум Українців ЧР розпочав весняний сезон із двох перемог над середнячками першої Б ліги празького чемпіонату - Стрешовіцами-Б і Ржепами.

У матчі зі Стрешовіцами на перерву команди пішли з рахунком 1:1, але забивши в другому півчасі довели рахунок до 3:1. З Ржепами гра вийшла більш драматична, бо програючи після першого тайму 2:0, у другому хлопці повернули шальки терезів на свою користь - 5:4! Форум став демонструвати зрілішу гру, гравці контролювали свої емоції, боролись до фінального свистка і здобули перемогу.

Такий вдалий старт скоротив відставання нашої команди від лідера - Браніка - до 6 очків.

Читайте www.ukraine.cz

26 March, 2008

НАТО - гарантія суверенітету

Президент України Віктор Ющенко дав інтерв'ю провідним європейським виданням - британській бізнес-газеті «Файненшл Таймс» (The Financial Times), французькій газеті «Лє Монд» (Le Monde) та італійській газеті «Корр'єре делла Сера» (Corriere della Sera).

Відповідаючи на запитання щодо очікувань України від саміту НАТО у Бухаресті, Президент наголосив, що Україна сподівається на позитивний сигнал стосовно приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО. «У мене немає сумніву, що ми отримаємо позитивний сигнал», - сказав він. Президент підкреслив, що бажання України приєднатися до НАТО - це бажання долучитися до найбільш дієвої на сьогодні системи колективної безпеки у світі. Водночас, це бажання розділити з усіма європейцями відповідальність за безпеку континенту.

Коментуючи на прохання кореспондента газети «Файненшл Таймс» Р. Олеарчика слова Д. Медведєва про те, що ситуація можливого вступу Грузії та України до НАТО є «вкрай неприємною для європейської безпеки», Віктор Ющенко висловив переконання, що дискусія, яка ведеться за межами України щодо її євроатлантичних прагнень, «швидше за все, викликана не турботами про основи нашої національної безпеки, суверенітету». «Приєднання України до ПДЧ не несе загроз жодному нашому сусідові, в тому числі, Росії. Очевидно, мова йде про те, як і далі бачити Україну периферією, у якої не чітко сформульовані політичні суверенітети, де нація не має сучасної безпекової оборонної політики», - вважає Президент. «Переконаний, що у європейських народів наше устремління отримає повне сприйняття», - додав він.

«Питання бути чи не бути Україні в НАТО стоїть, за великим рахунком, у контексті - бути чи не бути українському суверенітету», - підкреслив Віктор Ющенко.

Інтерв'ю з Президентом України вийде в найближчих номерах видань.

«Файненшл Таймс» (The Financial Times) - провідна щоденна британська бізнес-газета, видається з 1888 року, розповсюджується у 23 містах світу, представлена в чотирьох варіантах: для Великої Британії, континентальної Європи, США та Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Має сторінку в Інтернеті (3,2 мільйони користувачів і 84000 платних дописувачів). Щоденний наклад - 425000, читацька аудиторія складає приблизно 1,4 мільйони у 110 країнах. На сьогодні газета «Файненшл Таймс» посідає перше місце у рейтингу найвпливовіших міжнародних видань.

«Лє Монд» (Le Monde) - найпопулярніша французька щоденна газета. Загальний наклад - близько 350 тисяч примірників.

«Корр'єре делла Сера» (Corriere della Sera) - щоденна італійська газета, заснована у 70-х роках XIX століття. Сьогодні газету публікує видавничий дім «Ріццолі», із штаб-квартирою в Мілані. «Корр'єре делла Сера» - найбільш впливова газета Італії, щоденний наклад - понад 1 мільйон примірників. Розповсюджується не лише в Італії, а й у багатьох країнах світу.

president.gov.ua

23 March, 2008

Most pro lidská práva: Hledáme nové kolegy

Organizace pomáhající cizincùm, se sídlem v Pardubicích, 17. listopadu 216, hledá

1 sociálního pracovníka/ci pro projekty sociálního poradenství.

Kvalifikace dle zákona è. 108/2006 Sb. (VOŠ či VŠ sociálního smìru), komunikativnost, dispozice OA, výhodouznalost ruštiny i znalost anglištiny na komunikační úrovni .

Pokud bychom vybrali občana Ukrajiny s příslušnou kvalifikací, zajistíme pracovní povolení a pomůžeme s nostrifikací.


Nabídky s profesním životopisem zasílejte na info@mostlp.org

Případné bližší informace podá jednatel sdužení Milan Daniel na tel. 737466959

12 March, 2008

Британці підтримують вступ України в ЄС

Великобританія підтримує вступ України до Європейського Союзу.

Про це заявив британський міністр закордонних справ Девід Міллібенд на зустрічі зі своїм українським колегою Володимиром Огризком.

Вони обговорили травневий візит до Лондона президента Віктора Ющенка, передає ICTV.

Нині між Україною і Туманним Альбіоном немає політичних суперечок, а зміцнення двосторонніх відносин допоможуть Україні у просуванні до ЄС, впевнений Огризко.

Міністр бачить у Великобританії щирого партнера. Він зазначив, що 2008-й стане роком українсько-британського діалогу.

Палата громад парламенту Великобританії підготувала заяву, у якій схвалюють демократичні зрушення України.

Також депутати в ній висловили сподівання, що відносини України та НАТО будуть посилені та піднесені на новий рівень за результатами Бухарестського саміту у квітні.

pravda.com.ua

10 March, 2008

Алла Снігур: Огляд за 10 березня

Щопонеділка о 19:25 на хвилях радіо Реґіна слухайте українське мовлення – огляд найважливіших подій останнього тижня в Україні та навколо неї. Доброго вечора. Вас вітає Алла Снігур.

105 років виповнилося п’ятого березня найстаршій українці Марії Сопронівні Братіцел.

Вона мешкає у селі Підлісівці на Вінничині. Разом з дочкою, якій 87-м, порається по хазяйству. Дочка каже, що мама зроду-віку в жодного лікаря не лікувалася. Марія Сопронівна хотіла б дожити до стодвадцятки. Молодим радить – молитися та ходити до церкви. Найстарший чоловік України та світу Григорій Нестор помер торік у віці 116-ти років.


Президент України Віктор Ющенко ініціює створення Шевченківської бібліотеки в селі Моринці на батьківщині Кобзаря.

Про це він заявив у Моринцях після покладення квітів до пам’ятника Шевченкові з нагоди 194-х роковин від дня народження поета. Ющенко закликав місцеву владу, Міністерство освіти й науки, Академію наук об’єднати зусилля для реалізації нових проектів у селі Моринці. За його словами, тут необхідно відкрити нову Шевченківську бібліотеку, яка зібрала б видання з усього світу, присвячені творчості Шевченка. Також Президент висловився за відкриття центру вивчення життя і творчості поета. Він висловив думку про те, що село Моринці, де народився Кобзар, повинно бути «селом номер один в Україні», після чого вручив комп’ютерну техніку місцевій бібліотеці, а також ключі від автомобіля для дільничної лікарні.


Верховна Рада України не ухвалила законопроектів щодо скасування посланецької недоторканности.

Оглядачі твердять, що відповідний закон не має шансів, бо навіть в коаліції ставлення до нього не однакове. Парламентський імунітет – це конституційна норма, а тож для її зміни потрібно не менше як 300 голосів. За нинішнього складу Верховної Ради такої кількости голосів зібрати не вдасться.


Польща традиційно підтримує євроатлантичні прагнення України та Грузії, заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, коментуючи відсутність консенсусу в НАТО з питання приєднання Києва та Тбілісі до Плану дій щодо членства в НАТО.

Туск визнав, що кілька членів альянсу скептично ставляться до приєднання цих двох. «Скептицизм відносно Грузії дещо більший, ніж відносно України», – зазначив польський прем'єр.


Майбутніх священиків Української Греко-Католицької Церкви навчатимуть і за спеціальним посібником «Міграція та проблеми торгівлі людьми».

Він стане в пригоді надто священикам з віддалених сіл, мешканці яких мало обізнані з небезпекою заробітчанства і часто радяться із своїми духовими пастирями. За роки незалежності сто тисяч українців стали жертвами торгівлі людьми у 50-тьох країнах світу.


Власник італійського футбольного клубу «Мілан» Сільвіо Берлусконі повідомив, що хоче повернути до команди Андрія Шевченка.

Таку заяву Берлусконі зробив після того, як італійський «Мілан» не потрапив до чвертьфіналу Ліги чемпіонів. Причина поразки в тому, що «Мілану» бракує Рональдо та деяких інших гравців, вважає Берлусконі. А найкращим рішенням, заявив він, було б повернути до команди Андрія Шевченка, який грає за англійський клуб «Челсі».


Українським промисловим та аграрним підприємствам катастрофічно не вистачає висококваліфікованих фахівців.

Недоліки в системі освіти й низька платня ускладнюють ліквідацію такого дефіциту. На ситуацію на ринку праці вплинула й демографічна криза. Фахівців, що виходять на пенсію, стає дедалі складніше замінити молодими спеціалістами. На підприємствах до роботи доводиться залучати пенсіонерів віку і не тільки тому, що спільнота старішає, але й тому, що молодь не має достатньої кваліфікації.

Таким було українське мовлення сьогодні, 10 березня.


Читайте сторінку Форуму Українців ЧР www.ukraine.cz

03 March, 2008

Алла Снігур: Огляд за 3 березня 2008

5 хвилин про Україну – огляд за 3 березня

Щопонеділка о 19:25 на хвилях радіо Реґіна слухайте українське мовлення – огляд найважливіших подій останнього тижня в Україні та навколо неї. Доброго вечора. Вас вітає Алла Снігур.

На з’їзді опозиційних депутатів місцевих рад у Сєвєродонецьку представник Партії реґіонів Вадим Колесніченко заявив про порушення прав російськомовного населення в Україні. Він звинуватив владу в «етнічній аґресії» та «цькуванні» російської мови і закликав до масового «весняного наступу» на захист російської мови. Сєвєродонецькі делегати ухвалили Декларацію прав російської культури і запропонували оприлюднити «білу книгу примусової українізації».

У Львові вулицю Тургенєва переназвано на вулицю Героїв УПА. Таким чином вшановано пам’ять вояків Української Повстанської Армії – учасників героїчної боротьби проти нацизму та большевизму за визволення, свободу та незалежність України. Раніше львівська вулиця Лермонтова стала вулицю Дудаєва, а вулиця Пушкіна - вулицею Чупринки.

Більш як половина мешканців Дніпропетровську вважає, що шкільне навчання має відбуватися винятково українською мовою. Експерти пояснюють це тим, що люди бажають полегшити своїй дитині здобуття високої освіти. На Дніпропетровщині мовна проблема стоїть інакше ніж в інших східніх областях. Тут лише 38 відсотків мешканців висловлюється за викладання російської мови у школах. За даними останнього перепису, понад дві третини дніпропетровців вважає себе українцями.

Україна опинилася на третьому місці - з-поміж 80-х країн - за відсотковим співвідношенням ускладненої форми туберкульозу. Про це свідчать результати дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я. Науковцям вдалося встановити зв'язок між «полірезистентною формою» туберкульозу та ВІЛ. Особливо вразливими групами для інфікування обома вірусами можуть бути наркозалежні та в'язні. Репрезентативне дослідження провадилося лише на Донеччині, але це не означає, твердять фахівці, що такої проблеми не існує в інших областях України.

У Дніпродзержинську керівники українських виправних установ обговорили експеримент, який ґрунтується на швейцарській ініціативі «Жінки та матері з дітьми в ув'язненні». Заступниця начальника Держдепартаменту виконання покарань Наталя Калашник сказала, що експеремент іде двома напрямками. Перший - зменшення психологічної напруги жінки, наближенння її в’язничних умов до домашніх. Другий - зміна системи утримання жінок з дітьми. Психологи наполягають, що жінці треба дозволити спілкуватися з дитиною, яка перебуває з нею за ґратами, не дві години на день, як зараз, а всі двадцять чотири.

Лондонська газета Evening Standard повідомила, що донька Леоніда Кучми Олена Франчук стала власницею найдорожчого в місті нерухомого майна. Будинок на п’ять поверхів, який коштує 80 мільйонів фунтів стерлінгів, тобто понад 800 мільйонів гривень, обладнано ліфтом. Він має дві великі вітальні, дев'ять спален, сім ванних кімнат, басейн, спортивну залою, сауну, комп’ютеризоване освітлення. Окрасою садиби є японський сад з водоспадом.

Празький Інститут міжнародних відносин та Посольство України запрошують на конференцію «П’ятнадцять років чесько-українських відносин і перспективи подальшого розвитку», яка відбудеться 7-го березня о 13:30 в Міністерстві закордонних справ Чеської республіки на Лоретанському майдані, 5. Про своє бажання взяти участь у конференції повідомте організаторів до п’ятого березня, телефон - 251 108 260.

Цього року Шевченківські свята проходитимуть 8 березня у Хомутові, а 9 березня - у Празі. Готують їх Українська ініціатива в ЧР, творчий колектив „Родина“ та Об’єднання українців і прихильників України.

Таким було українське мовлення сьогодні, 3 березня.

Читайте також Інтернет сторінку Форуму українців ЧР www.ukraine.cz.

02 March, 2008

Теніс: Стаховський виграв турнір у Загребі

Українець Сергій Стаховський став переможцем турніру АТР, що проходив у Загребі із призовим фондом у 370 000 доларів. У фіналі українець у двох сетах із рахунком 7:5, 6:4 переграв хорват Івана Любчіча, котрий був посіяний на турнірі під першим номером.

Перемігши Любчіча, українець став першим тенісистом з 1999 року, який виграв тунір, отримавши картку "лакі-лузер". До того ж українець став першим українцем з 1997 року, якому вдавалося виграти турнір серії АТР.

За перемогу у фіналі Стаховський отримав 59 тисяч євро призових і 175 очок до рейтингу АТР.

champion.com.ua