5 хвилин про Україну – огляд за 3 березня
Щопонеділка о 19:25 на хвилях радіо Реґіна слухайте українське мовлення – огляд найважливіших подій останнього тижня в Україні та навколо неї. Доброго вечора. Вас вітає Алла Снігур.
На з’їзді опозиційних депутатів місцевих рад у Сєвєродонецьку представник Партії реґіонів Вадим Колесніченко заявив про порушення прав російськомовного населення в Україні. Він звинуватив владу в «етнічній аґресії» та «цькуванні» російської мови і закликав до масового «весняного наступу» на захист російської мови. Сєвєродонецькі делегати ухвалили Декларацію прав російської культури і запропонували оприлюднити «білу книгу примусової українізації».
У Львові вулицю Тургенєва переназвано на вулицю Героїв УПА. Таким чином вшановано пам’ять вояків Української Повстанської Армії – учасників героїчної боротьби проти нацизму та большевизму за визволення, свободу та незалежність України. Раніше львівська вулиця Лермонтова стала вулицю Дудаєва, а вулиця Пушкіна - вулицею Чупринки.
Більш як половина мешканців Дніпропетровську вважає, що шкільне навчання має відбуватися винятково українською мовою. Експерти пояснюють це тим, що люди бажають полегшити своїй дитині здобуття високої освіти. На Дніпропетровщині мовна проблема стоїть інакше ніж в інших східніх областях. Тут лише 38 відсотків мешканців висловлюється за викладання російської мови у школах. За даними останнього перепису, понад дві третини дніпропетровців вважає себе українцями.
Україна опинилася на третьому місці - з-поміж 80-х країн - за відсотковим співвідношенням ускладненої форми туберкульозу. Про це свідчать результати дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я. Науковцям вдалося встановити зв'язок між «полірезистентною формою» туберкульозу та ВІЛ. Особливо вразливими групами для інфікування обома вірусами можуть бути наркозалежні та в'язні. Репрезентативне дослідження провадилося лише на Донеччині, але це не означає, твердять фахівці, що такої проблеми не існує в інших областях України.
У Дніпродзержинську керівники українських виправних установ обговорили експеримент, який ґрунтується на швейцарській ініціативі «Жінки та матері з дітьми в ув'язненні». Заступниця начальника Держдепартаменту виконання покарань Наталя Калашник сказала, що експеремент іде двома напрямками. Перший - зменшення психологічної напруги жінки, наближенння її в’язничних умов до домашніх. Другий - зміна системи утримання жінок з дітьми. Психологи наполягають, що жінці треба дозволити спілкуватися з дитиною, яка перебуває з нею за ґратами, не дві години на день, як зараз, а всі двадцять чотири.
Лондонська газета Evening Standard повідомила, що донька Леоніда Кучми Олена Франчук стала власницею найдорожчого в місті нерухомого майна. Будинок на п’ять поверхів, який коштує 80 мільйонів фунтів стерлінгів, тобто понад 800 мільйонів гривень, обладнано ліфтом. Він має дві великі вітальні, дев'ять спален, сім ванних кімнат, басейн, спортивну залою, сауну, комп’ютеризоване освітлення. Окрасою садиби є японський сад з водоспадом.
Празький Інститут міжнародних відносин та Посольство України запрошують на конференцію «П’ятнадцять років чесько-українських відносин і перспективи подальшого розвитку», яка відбудеться 7-го березня о 13:30 в Міністерстві закордонних справ Чеської республіки на Лоретанському майдані, 5. Про своє бажання взяти участь у конференції повідомте організаторів до п’ятого березня, телефон - 251 108 260.
Цього року Шевченківські свята проходитимуть 8 березня у Хомутові, а 9 березня - у Празі. Готують їх Українська ініціатива в ЧР, творчий колектив „Родина“ та Об’єднання українців і прихильників України.
Таким було українське мовлення сьогодні, 3 березня.
Читайте також Інтернет сторінку Форуму українців ЧР www.ukraine.cz.
No comments:
Post a Comment