12 June, 2010

Правозахисники: Влада вдається до практики радянських часів

Правозахисники Харківської правозахисної групи застерігають, що влада намагається впровадити в життя радянську практику збору інформації про громадське життя.

Про це в п'ятницю повідомляє Deutsche Welle.

"Про призначення відповідальних за надання інформації" - так називається наказ керівництва одного з районів Києва, скерований до всіх закладів освіти.


Як сказано в документі, на виконання доручення мера Києва щодо посилення уваги керівництва адміністрації президента до інформації, яка стосується міської влади, а також для підвищення якості інформаційно-аналітичних матеріалів відтепер педагогам слід оперативно інформувати про будь-які громадські заходи, з приміткою кого саме.

Цей наказ педагоги передали Харківській правозахисній групі.

"Думаю, що разом з відомою історією про прихід працівника СБУ до ректора Українського католицького університету з вимогою підписати листа, не залишаючи копії про ознайомлення з ним, а тоді багато ректорів такий лист підписали, - це доволі тривожний сигнал того, що держава встановлює механізм стеження за громадським життям, що є абсолютно неприйнятним" - прокоментував наміри властей правозахисник Євген Захаров.

"Сама практика такого збору інформації дуже нагадує практику радянських часів. Це, фактично, відтворення старих рудиментів, що не може не насторожувати й не хвилювати", = зазначив він.
На переконання правозахисника, для громадського життя головне - це вільний дискурс, можливість вільно висловлювати свої погляди і своє ставлення до того, що відбувається.

Це стосується також вільних зібрань для висловлювання своїх думок і протестів. "Тобто тут заторкнуті всі фундаментальні свободи: свобода слова, свобода інформації, свобода мирних зібрань, свобода поглядів - все це, фактично, обмежується. І ніяк не можна сказати, що це обмеження є обґрунтованим і пропорційним", - каже співголова ХПГ.

За його словами, для того, щоб протидіяти таким речам, потрібна громадська активність. Як приклад, він наводить акцію молодіжних організацій щодо недопущення катувань у міліції, пов'язану із загибеллю студента в Шевченківському райвідділі МВС.

pravda.com.ua

No comments: