Європарламент у вівторок, 9 березня, прирівняв довгострокові шенгенські візи до свідоцтва на проживання.
Відповідний документ європарламентарі підтримали (562 депутати - "за", 29 - "проти", утримався 51) після доповіді Карлоса Коельо. Про це повідомляє УНІАН.
"Факт, коли студент, який отримав візу на навчання в Бельгії, не може поїхати в спеціалізовану бібліотеку у Нідерландах, щоб отримати інформацію для написання своєї дисертації, або поїхати на вихідні до Барселони, просто неприйнятний", - заявив, зокрема, він.
Прийнятий у вівторок документ передбачає надання права власникам довгострокових Шенгенських віз (студентам, викладачам, науковцям і т. п.) права на вільне пересування в треті країни, що входять до Шенгенської зони.
Нові правила, які раніше було схвалено міністрами внутрішніх справ країн-членів ЄС, набудуть чинності 5 квітня цього року.
До останнього часу Шенгенська угода не дозволяла власникам довгострокових віз відвідувати інші країни зони або їздити транзитом через інші країни, що входять до цього об'єднання, крім країни, що видала візу.
Згідно з новим законодавством, максимальний термін дії довгострокової візи встановлено в 1 рік.
При необхідності більш тривалого перебування вихідця з третіх країн в країні-члені ЄС після завершення однорічного терміну повинен видаватися дозвіл на проживання.
***
Шенгенська угода - це міжнародний договір, яким скасовується контроль на внутрішніх кордонах Європейського Союзу. Свобода пересування стосується громадян країн-членів ЄС і всіх осіб, які перетинають внутрішні кордони на території, де діє цей договір.
До складу країн-учасниць Шенгенського договору зараз входять 22 країни-члени ЄС: Австрія, Бельгія, Данія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Франція, Угорщина, Латвія, Литва, Німеччина, Греція, Італія, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія , Іспанія, Швеція, Словаччина, Словенія.
До Шенгенської зони також входять Ісландія і Норвегія.
korespondent.net
No comments:
Post a Comment