Безробітні громадяни країн ЄС вже з червня цього року зможуть отримати кредит на початок власної справи. Та як вони повертатимуть позичені гроші – ще невідомо.
Справу Мухаммада Юнуса – лаурета Нобелівської премії, яку він отримав за ідею мікрокредитування у країнах третього світу – в Євросоюзі вирішили підхопити ще наприкінці минулого року.
Кредити найбіднішим
У грудні Європейський парламент своєю постановою закликав країни ЄС надавати найбіднішим безробітним громадянам малі кредити. Нині відповідне рішення було ухвалено радою міністрів праці й соціальної політики 27 країн-членів Євросоюзу.
Близько 100 мільйонів євро до 2014 року мають отримати до 45 тисяч безробітних по всьому ЄС. Разом із національними допомогами різних країн сумарний обсяг малого кредитування Євросоюзу досягне 500 мільйонів євро. Такий план намітили міністри, запланувавши початок видачі грошей уже на червень цього року.
Проста заявка
Подавати заявку на отримання допомоги можна вже зараз. Критерії відбору обіцяють бути набагато м‘якшими за ті, що встановлюють комерційні банки. По суті, для того, аби отримати позику треба бути безробітним і готовим розпочати власну справу. Крім того, якщо громадянин уже має малий бізнес (у якому зайняті до 10 людей та річний оборот якого не перевищує 2 мільйони євро), він може подати заявку на отримання допомоги задля розширення свого підприємства.
Більш ніж трьохмісячна пауза між постановою Європарламенту і остаточним виконавчим рішенням була зумовлена суперечками щодо джерел фінансування запланованої програми. Компроміс між Євпопарламентом на країнами ЄС досягли лише в лютому. Згідно з ним, 60% запланованої суми буде фінансуватися з коштів програми ЄС із зайнятості населення «Прогрес», а решта – 40% - із невикористаних бюджетних коштів.
Як повертати, поки невідомо
Попри ухвалення рішення, багато питань, що стосуються практичного втілення планів, ще не з’ясовані. Приміром, поки що остаточно не відомо, у який спосіб буде повертатися позика громадянами. Зрозуміло одне: відсоткова ставка буде низькою, а строк кредитування – достатньо довгим.
Автор: Данило Білик Редактор: Леся Юрченко | dw-world.de
No comments:
Post a Comment