Довготермінову чеську візу українці можуть отримати лише за наявності страховки від зареєстрованих у Чехії компаній. Нові вимоги створюють додаткові незручності, а страховики скаржаться на порушення прав членів СОТ.
Нововведення зі страховими полісами обумовлене змінами до закону про страхування іноземців, які перебувають на території Чехії. Відтак, якщо українець просить візу на понад 90 днів перебування, то він змушений застрахуватися у компанії, яка має уповноваження діяти у Чехії.
Купити поліс неможливо
Перелік компаній представлено на сайті посольства Чеської Республіки в Україні. У переліку немає жодної української компанії, бо вони не є резидентами Чехії, розповіла в інтерв’ю «Німецькій хвилі» президент Ліги страхових компаній України Наталія Гудима. А отже, купити страховий поліс цих компаній не перетнувши кордон – неможливо, їх представництв в Україні немає, це створює додаткову проблему для прохача візи, пояснила Гудима.
«Ми звернулися в МЗС та в міністерство економіки України, бо є пряме порушення прав члена Світової Організації Торгівлі, обмежується право України на надання послуг», зауважила Наталя Гудима. Українські страхові компанії дискримінують, переконана президент Ліги, а ще це суперечить створенню конкурентного середовища.
Довідка про ВІЛ вже непотрібна
Підстав я обмежень немає, жодних скарг на невиконання зобов’язань не надходило, ані у МЗС, ані до Ліги страховиків, запевнила президент. Такі законодавчі зміни можна пояснити бажанням уряду Чехії підтримати економічну стабільність чеських страховиків, що сплачують податки у казну, припустила Наталя Гудима. До речі, медичну довідку про те, що ви не хворієте на ВІЛ, у консульствах вже не вимагають.
Автор: Галина Стадник Редактор: Леся Юрченко | dw-world.de
No comments:
Post a Comment