01 December, 2009

ЛЮСТРАЦІЇ: До отруєння Ющенка причетний генерал ФСБ Росії

Керівник головної служби з питань діяльності правоохоронних органів Секретаріату Президента Олег Литвак заявляє, що до справи про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка причетний генерал ФСБ Росії.

"Справа (про отруєння Ющенка) занадто делікатна. Як людина, яка спостерігає, а не розслідує (хоча іноді в мене дуже сверблять руки, але я не слідчий), я б прокоментував це так: думаю, що слідчим давно відомі замовники цього злочину і виконавці. Але, на жаль, вони перебувають в іншій країні, в цьому немає ніякої таємниці", - заявив Литвак в інтерв'ю агентству ІнтерМедіа консалтинг.

За його словами, один з тих, хто причетний до цієї справи, - генерал ФСБ Росії.

"І він живе під іншим прізвищем, а не під прізвищем Сацюк. Решта – радники в інших інстанціях, в МВС чи ще десь. Вважаю, що якщо б я розслідував справу, то підвів би її до тієї межі, де сказав би суспільству та потерпілому, в першу чергу, що виконавці цього злочину відомі, і назвав їхні прізвища", - сказав Литвак.

Однак на сьогоднішній день, зазначив він, у нас немає закону, який би дав можливість цих осіб депортувати з іншої країни.

"Відповідно потрібно призупинити слідство до кращих часів. І не треба морочити голову ні потерпілому, ні суспільству, що справа розслідується. Імітувати слідство не потрібно. Слідство – як ниточка клубка, дійшов – далі вузлик, не виходить - зупиняйся і чекай кращих часів. Але так можна вести до нескінченності, а потім раз – і зміниться влада, можуть прийти ті, хто не зацікавлений у цій справі, і скажуть, що потрібно винести постанову, що немає підстав для подальшого розслідування, справу треба закрити. Але резонансність справи не має кінця", - вважає Литвак.

Як повідомлялося, за даними слідства, отруєння Віктора Ющенка відбулося на дачі колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка.

Після того, як на Сацюка порушили кримінальну справу в Україні, він втік до Росії разом з екс-міністром внутрішніх справ Миколою Білоконем. Білокінь, зокрема, одержав російське громадянство. За даними газети Сегодня, в Росії Сацюк був відновлений у званні генерал-майора спецслужби і є радником директора ФСБ Росії.

За матеріалами: ІМК | unian.net

P.S. Панове, дозвольте нагадати про результати дослідження Люстрація або Україна під владою КГБ. http://ukrainecz.blogspot.com/2009/09/blog-post.html

No comments: