Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що після 43 років військової автономії його країна знову повертається до військових структур НАТО.
Про це повідомляє Радіо "Свобода".
З огляду на багаторічну участь Франції у всіх військових операціях НАТО вони вважають, що було б краще та ефективніше, коли б представники Франції особисто брали участь і в самому військовому командуванні. Це перший аргумент, на якому наголошує президент Саркозі.
Друге – це те, що Франція, попри свій наразі вже швидше символічний нейтралітет є одним із найбільших контриб’юторів НАТО.
"Ми ніколи не були поза НАТО, але дуже мало людей це знають", – посміхаючись, заявив Саркозі.
"Нейтралітет Франції – це звичка, яку слід змінити, бо самотня нація не має ніякого впливу", - додав він.
Перебування Франції поза військовими структурами Північноатлантичного союзу створює багато перешкод та незручностей для самих французів, переконаний французький президент.
Доказом цього були неодноразові спроби попередніх лідерів Французької республіки зблизитися з НАТО.
Зрештою, безпека на континенті базується на двох китах – європейській безпеці та Північноатлантичному союзі, вважає президент.
"Нині оборона Франції лежить і на нашій території, і на відстані тисяч кілометрів у космосі, або ж у комп’ютерній мережі. Щоб відповідати цим викликам, нам потрібні три речі: вмілі дипломати, потужне військо і сильна Європа. І до цього я додам ще одне: надійні союзники", - наголосив Саркозі.
Такими союзниками, на переконання французького лідера, є країни, що складають Північноатлантичний блок.
В свою чергу Генеральний секретар НАТО Яап де Гооп Схеффер заявив, що "членство Франції збільшить вагу і НАТО, і ЄС".
Як відомо, розбіжності у поглядах на командування НАТО у 1958 році призвели до розколу в альянсі. Генерал Шарль де Ґолль оголосив про вихід Франції з його військових структур, хоча країна залишилася в політичних структурах НАТО.
pravda.com.ua
No comments:
Post a Comment