09 March, 2009

Громадська думка: чехи вважають Росію найбільшою загрозою

За даними останніх соціологічних досліджень, проведених у Чехії, половина населення не впевнена у своїй безпеці, а майже половина вважає, що найбільшу загрозу для країни становить Росія.

Відома в Чехії соціологічна аґенція STEM вперше зацікавилася ставленням чехів до Росії одинадцять років тому. Тодішні опитування показали, що 56 відсотків населення бояться великого східного сусіда.

2001-року аналогічний показник зменшився до сорока відсотків, а далі поступово зростав, підскочивши в лютому до сорока дев’яти.

Соціологи зазначають, що політичний чинник найсильніше впливає на ставлення чехів до Росії. У респондентів лівої орієнтації Росія не викликає побоювань, а правоорієнтовані її бояться. Крім того, дається взнаки історична пам’ять (чехи не забули подій серпня 68-го року), а також і такі недавні події, як російсько-грузинський воєнний конфлікт та російсько-українська «газова війна».

Того самого дня, коли STEM оприлюднила свої дані, знаний чеський співак Павел Бобек написав у газеті Lidové noviny, що з-поміж чеського населення і чеської політичної еліти мало, на жаль, людей, свідомих того, яких утисків можна чекати від сьогоднішньої Росії.

Джерело: Німецька хвиля | maidan.org.ua

No comments: